Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2018, 09:52

Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych

Zapowiedziane w zeszłym tygodniu remastery gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 doczekają się wersji anglojęzycznych. Co więcej, nie będą one w żaden sposób ocenzurowane w porównaniu z japońskimi wydaniami. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży Yakuza 6: The Song of Life, zbliżające się do miliona kopii.

Na razie nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać premier anglojęzycznych wersji remasterów. - Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych - wiadomość - 2018-06-01
Na razie nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać premier anglojęzycznych wersji remasterów.

W zeszłym tygodniu firma Sega poinformowała, że planuje wydać odświeżone wersje trzeciej, czwartej i piątej części cyklu Yakuza na konsolę PlayStation 4. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy produkcje te ukażą się poza Japonią. Teraz oficjalnie potwierdzono, że remastery opuszczą granice Kraju Kwitnącej Wiśni i doczekają się anglojęzycznych lokalizacji.

Tą dobrą nowiną podzielił się producent cyklu, czyli Toshihiro Nagoshi, podczas streamu zorganizowanego dla fanów serii. Ponadto ogłosił, że sprzedaż Yakuza 6: The Song of Life przekroczyła 800 tysięcy egzemplarzy.

Na razie niewiele wiadomo na temat odświeżonych wersji trzeciej, czwartej i piątej części cyklu Yakuza. Wiemy, że będą to klasyczne remastery, a nie pełnoprawne remake’i, pokroju Yakuza Kiwami. Grafika pozostanie więc w większości bez zmian, tyle że produkcje będą działały w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę.

Nie podano również, kiedy możemy się spodziewać premiery anglojęzycznych wersji tych gier. W Japonii pierwsza z nich, czyli ulepszona Yakuza 3, trafi do sprzedaży 9 sierpnia. Remaster „czwórki” ma ukazać się jesienią, a odświeżona wersja Yakuza 5 zadebiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni wiosną 2019 r.

Zazwyczaj Sega każe nam długo czekać na anglojęzyczne wersje tej serii, ale mamy nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej, gdyż produkcje wcześniej zlokalizowano na PlayStation 3, co powinno ułatwić sprawę wydawcy. Spodziewamy się, że terminy premier poznamy dopiero po wydaniu w Europie i Stanach Zjednoczonych Yakuza Kiwami 2, co ma nastąpić pod koniec sierpnia.

Na koniec warto wspomnieć, że anglojęzyczne wersje remasterów trzeciej, czwartej i piątej części cyklu Yakuza nie będą w żaden sposób ocenzurowane w porównaniu z wydaniami japońskimi. To powinno bardzo ucieszyć fanów cyklu, gdyż w przypadku pierwowzorów na PlayStation 3 wycięto część elementów, zwłaszcza w przypadku Yakuzy 3, która straciła m.in. bary z hostessami.

  1. Oficjalna strona cyklu Yakuza