Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2018, 09:38

autor: Vergil

E3 2018 – Devil May Cry 5, Splinter Cell Apocalypse i Resident Evil 2 Remake na konferencji Sony?

Według najnowszego przecieku, na konferencji Sony podczas tegorocznych targów E3 doczekamy się nie tylko dat premier i prezentacji rozgrywki z zapowiedzianych już tytułów, lecz także poznamy kilka zupełnie nowych produkcji, na czele z piątym Devil May Cry, kolejnym Splinter Cellem i remakiem gry Resident Evil 2.

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od konferencji Sony na targach E3 2018. Lista gier, które japoński gigant przywiezie do Los Angeles, w dużej mierze pozostaje niewiadomą (na chwilę obecną potwierdzono jedynie Death Stranding, Ghost of Tsushima, Spider-Mana oraz The Last of Us: Part II, a pewniakiem wydaje się również Days Gone). Niemniej za sprawą Miguela Lozady piastującego stanowisko Senior Global Partnerships Managera w Elgato Gaming (firmie produkującej sprzęt i oprogramowanie dla autorów filmów poświęconych grom) do sieci trafił rzekomy plan konferencji organizowanej przez Japończyków, na którym nie brakuje zarówno prezentacji znanych nam gier, jak i zapowiedzi zupełnie nowych tytułów. Rzućmy więc okiem na jego zawartość.

Konferencja ma się rozpocząć standardowo, bo od materiału prezentującego gry na konsole PlayStation. Później zobaczymy podobno nowy zwiastun Days Gone, który zdradzi datę premiery tej produkcji, a następnie ujrzymy pierwszy zapis rozgrywki z The Last of Us: Part II. Dalej Sony ponoć przygotowało dla nas dwie zapowiedzi – mowa o kolejnym Splinter Cellu (z podtytułem Apocalypse) i Devil May Cry 5, o których słuchy krążą od dłuższego czasu. Poza tym mamy zobaczyć Yakuzę Kiwami 2 oraz ujrzeć, jak będzie się prezentować zabawa w trzeciej odsłonie cyklu Shenmue (której premiera została niedawno opóźniona).

Dziesiąte urodziny czwartej części serii to jeden z lepszych momentów na zapowiedź Devil May Cry 5. - E3 2018 – Devil May Cry 5, Splinter Cell Apocalypse i Resident Evil 2 Remake na konferencji Sony? - wiadomość - 2018-05-31
Dziesiąte urodziny czwartej części serii to jeden z lepszych momentów na zapowiedź Devil May Cry 5.

W następnej kolejności japoński gigant ma podobno zaprezentować nam możliwość grania na PlayStation 4 w produkcje wydane na PlayStation 2 oraz PlayStation 3 – nie wiadomo jednak, czy chodzi o wsteczną kompatybilność czy o swoiste półśrodki w postaci PlayStation Now lub cyfrowych wersji wybranych gier w PlayStation Store (jak ma to obecnie miejsce w przypadku niektórych tytułów z PlayStation 2). W trakcie konferencji mamy też zobaczyć nie tylko nowy zwiastun Death Stranding, lecz także spojrzeć na gameplay zaprezentowany przez samego Hideo Kojimę. Zresztą Resident Evil 2 Remake również doczeka się prezentacji gameplayu, z kolei Vanquish 2 po raz pierwszy ujrzy światło dzienne.

Rzekomo zobaczymy też w akcji Spyro Reignited Trilogy, a także dowiemy się, kiedy zadebiutuje Kingdom Hearts III. Mamy też spojrzeć na pełnoprawny zapis rozgrywki z Beyond Good & Evil 2. Tym, o czym do tej pory się nie mówiło, ma być natomiast ujawnienie remake'u gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Konferencja ponoć zakończy się następną prezentacją gameplayu ze Spider-Mana oraz materiałem z Final Fantasy VII Remake, który ujawni datę premiery tej produkcji.

Czy po nieudanym eksperymencie w postaci Metal Gear Survive Konami postanowi przypomnieć graczom o Metal Gear Solid 3: Snake Eater i zapowie pełnoprawny remake tej produkcji? - E3 2018 – Devil May Cry 5, Splinter Cell Apocalypse i Resident Evil 2 Remake na konferencji Sony? - wiadomość - 2018-05-31
Czy po nieudanym eksperymencie w postaci Metal Gear Survive Konami postanowi przypomnieć graczom o Metal Gear Solid 3: Snake Eater i zapowie pełnoprawny remake tej produkcji?

Ile w tym prawdy? O tym przekonamy się 12 czerwca o 3:00 polskiego czasu. Jeśli natomiast interesują Was pozostałe konferencje i chcielibyście zapoznać się z ich terminarzem, zapraszamy tutaj. Tymczasem zostawiamy Was sam na sam z wyżej omówioną listą.

Za niecałe dwa tygodnie przekonamy się, czy w istocie konferencja Sony będzie obfitować w ogłoszenia i zapowiedzi tak dużego kalibru. W świetle wcześniejszych doniesień przynajmniej część z pozycji widocznych na liście wydaje się wiarygodna. - E3 2018 – Devil May Cry 5, Splinter Cell Apocalypse i Resident Evil 2 Remake na konferencji Sony? - wiadomość - 2018-05-31
Za niecałe dwa tygodnie przekonamy się, czy w istocie konferencja Sony będzie obfitować w ogłoszenia i zapowiedzi tak dużego kalibru. W świetle wcześniejszych doniesień przynajmniej część z pozycji widocznych na liście wydaje się wiarygodna.
  1. PlayStation – oficjalna strona internetowa
  2. Oficjalna strona internetowa targów E3 2018
  3. E3 2018 – rozkład konferencji i nasze oczekiwania