Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Devil May Cry 5 (PC)

Devil May Cry 5

Devil May Cry V

Kolejna odsłona słynnej serii slasherów opowiadająca o przygodach Dantego - pół człowieka, a pół demona, który walczy z rozmaitymi stworami.

Akcji | TPP | fantasy | kooperacja | slasher

Devil May Cry V to kolejna odsłona słynnego cyklu slasherów od firmy Capcom. Wcześniejszą część, zatytułowaną DMC: Devil May Cry z 2013 roku, stworzyła ekipa Ninja Theory. Za piątkę odpowiadają deweloperzy znani m.in. z pierwszych odsłon cyklu, w tym przede wszystkim Hideaki Itsuno, odpowiedzialny za RPG-a Dragon's Dogma.

Fabuła

Gra jest bezpośrednią kontynuacją czwórki. Devil May Cry V jest poważniejsze od wcześniejszych części i przedstawia Dantego w nieco innym świetle.

Mechanika

Devil May Cry V na platformę PC, PS4 i XONE opiera się na tych samych zasadach co poprzednie części. Jest to slasher z rozbudowanym systemem walki. Zabawa została podzielona na etapy, po zakończeniu których gra przyznaje nam odpowiednie oceny. Oczywiście deweloperzy nie spoczęli na laurach i przygotowali garść nowinek, np. elementy sandboksowe. Twórcy przy projektowaniu świata czerpali inspiracje z gry Dragon’s Dogma. Choć oczywiście nie mamy do czynienia z klasyczną piaskownicą, to mapy dają znacznie więcej swobody niż wcześniej. W związku z tym usprawniono ruch postaci poza walką, a eksploracja przypomina tę z serii Bayonetta (bohater nie jest jednak ograniczany przez pasek kondycji). Choć w grze nie brakuje widowiskowych scen, nie opierają się one na sekwencjach QTE.

Walka również doczekała się usprawnień, ale o rewolucji nie ma mowy. Starcia są urozmaicane przez interaktywne elementy otoczenia, a dodatkowo co jakiś czas bierzemy udział w dużych bitwach, przywołujących na myśl gry typu musou, w których naraz walczymy z wieloma wrogami. Najbardziej efektowne, wymagające i rozbudowane są jednak spotkania z bossami – jedno starcie może być podzielone na kilka sekwencji rozgrywających się w osobnych sceneriach.

Kwestie techniczne

Do produkcji Devil May Cry V na platformę PC, PS4 i XONE wykorzystano technologię Unreal Engine, która napędza chociażby Gears of War 4, Playerunknown's Battlegrounds czy inną grę firmy Capcom – Street Fighter V. Tytuł działa w 60 klatkach na sekundę i oferuje dynamiczny system kamery, który np. oddala się podczas potyczek z dużą liczbą wrogów. Warto także wspomnieć, że za scenki przerywnikowe odpowiada Yuji Shimomura, który pracował przy trzeciej i czwartej części serii.

Przy tworzeniu warstwy dźwiękowej pomagała Onyay Pheori (pracowała przy Devil May Cry 4). Natomiast w rolę Dantego wcielił się ponownie Rueben Langdon; Nero zagrał Johnny Young Bosch, a Vergila Dan Southworth.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 244 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Gry podobne do Devil May Cry 5

Wymagania wiekowe Devil May Cry 5

18+

Wymagania sprzętowe Devil May Cry 5

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 35 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i7-4770 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 35 GB HDD, Windows 7 64-bit

Devil May Cry 5 z trybem multiplayer; poznaliśmy też wymagania sprzętowe
Devil May Cry 5 z trybem multiplayer; poznaliśmy też wymagania sprzętowe

wiadomość20 września 2018

Z informacji zawartych w sklepie Steam wynika, że Devil May Cry 5 otrzyma oparty na współpracy tryb multiplayer. Poza tym gracze mogą zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi pecetowej wersji tej produkcji.

Devil May Cry 5 - Dante powraca w nowym zwiastunie
Devil May Cry 5 - Dante powraca w nowym zwiastunie

wiadomość20 września 2018

Firma Capcom wypuściła nowy zwiastun Devil May Cry 5, pozwalajacy po raz pierwszy zobaczyć w akcji Dantego, czyli głównego bohatera całego cyklu. Ujawniono również edycję Deluxe.

Devil May Cry 5 będzie kontynuować historię z Devil May Cry 2
Devil May Cry 5 będzie kontynuować historię z Devil May Cry 2

wiadomość28 sierpnia 2018

Matt Walker z firmy Capcom zdradził ciekawą informację na temat fabuły Devil May Cry 5. Piątka będzie pierwszą grą z cyklu osadzoną po wydarzeniach z niesławnej drugiej odsłony serii.

Devil May Cry 5 - 15 minut gameplaya z targów gamescom i data premiery
Devil May Cry 5 - 15 minut gameplaya z targów gamescom i data premiery

wiadomość21 sierpnia 2018

Dzięki targom gamescom w sieci pojawił się piętnastominutowy zapis rozgrywki z Devil May Cry 5, czyli najnowszej części slasherowej serii firmy Capcom. Ujawniono również datę premiery gry.

Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści
Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści

wiadomość16 sierpnia 2018

Dziś piszemy o potwierdzeniu statusu gry Halo Infinite jako sequelu Halo 5, podzieleniu Hi-Rez Studios na trzech nowych deweloperów, planie wydawniczym The Walking Dead: The Final Season, wiezionym na tegoroczny gamescom demie Devil May Cry 5 oraz 34 niezapowiedzianych projektach THQ Nordic. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE