Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka God of War III Remastered (PS4)

God of War III Remastered PS4

Zremasterowana wersja trzeciej odsłony kultowej serii gier hack’n’slash, znanej z kolejnych generacji konsol firmy Sony. Produkcję przygotowano dla uczczenia dziesiątej rocznicy powstania cyklu, z myślą o użytkownikach PlayStation 4.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | reedycje/remastery/remaki | mitologia grecka | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation | starożytna Grecja

Sony PlayStation 4
Okładka God of War III Remastered (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

14lipca2015

15lipca2015

pudełko PL

God of War III jest kolejną częścią znakomitego cyklu gier akcji. Tym razem jest to remaster przygotowany z okazji dziesiątej rocznicy istnienia serii, przeznaczony na konsolę PlayStation 4.

W God of War III otrzymujemy nowe rodzaje broni, przy czym każda z nich wymaga odmiennego stylu walki. Przykładowo rękawice Cestus, połączone łańcuchami z wielkimi, kolczastymi kulami, stanowią świetną broń dystansową, mogą także odrzucać zbyt blisko podchodzących do Kratosa wrogów. Poza tym, bohater korzysta z nowego systemu magii i ciekawych „artefaktów” (np. skrzydeł Ikara, Złotego Runa czy - działającej jak latarka – oderwanej głowy Heliosa). Wraz z trzecią częścią serii, inteligentniejsi i znacznie bardziej zróżnicowani stają się także przeciwnicy naszego protagonisty.

To, co bardzo ważne w serii God of War, czyli walki z potężnymi bossami, zrealizowane są jeszcze lepiej niż w poprzednich odsłonach cyklu. Ich ilość została wyważona i jest ich mniej niż w części drugiej, lecz więcej niż w pierwszej. Ciekawym dodatkiem jest możliwość kierowania uprzednio zranionymi przez nas potworami (np. wielkimi cyklopami).

Fabuła (autorstwa Marianne Krawczyk) to także mocna strona produkcji. Historia rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie pozostawiła ją część druga i opowiada dzieje podsycanych przez Kratosa wojen tytanów z bogami. Szuka ona odpowiedzi na bliskie każdemu z nas pytania, np. „czy człowiek potrzebuje jakichś bogów?”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 620 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do God of War III Remastered

Klasyfikacja PEGI God of War III Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry God of War III Remastered - 60 klatek Kratosa
Recenzja gry God of War III Remastered - 60 klatek Kratosa

Recenzja 21 lipca 2015, 16:23

Liftingu doczekało się także oświetlenie, ale jest on na tyle delikatny, że trudno pisać o jakichś konkretnych różnicach. Odniosłem wrażenie, że ładniej wygląda światło odbijające się od powierzchni rzeki, nieco lepiej prezentują się też rozległe lokacje, gdzie nic nie przesłania widoku na odleglejsze obiekty. Ale czy tak jest w istocie? No właśnie, wszystkie te wrażenia są płynne i w rzeczywistości przez cały czas zabawy nie miałem pewności, co zostało poprawione, a co pozostawiono w takim stanie, w jakim było do tej pory.