Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2015, 09:40

autor: Renox

God of War III Remastered – premiera gry w Polsce

Dzisiaj, tj. 15 lipca, na polskim rynku debiutuje gra God of War III Remastered - odświeżona wersja tytułowej odsłony opracowana z myślą o konsoli PlayStation 4. Produkcja swoją światową premierę miała wczoraj i już zdążyła zebrać sporo dobrych ocen w serwisach branżowych.

God of War III Remastered debiutuje na rodzimym rynku. - God of War III Remastered – premiera gry w Polsce - wiadomość - 2015-07-15
God of War III Remastered debiutuje na rodzimym rynku.

God of War III to reprezentant jednej z najlepszych serii gier w ogóle, i chyba nie ma w tym stwierdzeniu ani grama przesady. Zremasterowana wersja wspomnianego tytułu - God of War III Remastered – właśnie ukazała się na rodzimym rynku i niewątpliwie będzie stanowić niezwykle łakomy kąsek dla fanów cyklu wyposażonych w konsolę PlayStation 4. Omawiana produkcja oferuje przede wszystkim grafikę w rozdzielczości 1080p, 60 klatek na sekundę, poprawione tekstury oraz płynniejszą, bardziej dynamiczną rozgrywkę w stosunku do swojego pięcioletniego pierwowzoru powstałego na PlayStation 3.

Mimo że God of War III Remastered przynosi ze sobą niemal wyłącznie typowe zmiany kosmetyczne, największe serwisy branżowe zdają się zgadzać w tym, że to naprawdę porządnie wykonany kawałek kodu. Oto zestawienie ocen z kilku wybranych portali:

Z ofertami kupna gry u wybranych sprzedawców możecie zapoznać się, patrząc na umieszczony wyżej panel naszej porównywarki cenowej. Przed złożeniem zamówienia obejrzyjcie jednak wstawiony u góry premierowy zwiastun tego tytułu, jak również zapoznajcie się z prawie 10-minutowym gameplayem, o którym jakiś czas temu pisaliśmy.

Słowem przypomnienia warto dodać, że wydane pięć lat temu z myślą o konsoli PS3 God of War III w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu oferuje nowe rodzaje broni, bardziej inteligentnych i zróżnicowanych przeciwników oraz efektowniejsze pojedynki z bossami. Nie brakuje tu także bardzo dobrze poprowadzonego wątku fabularnego, który na przykład pozwala szukać odpowiedzi na pytanie: „czy człowiek potrzebuje jakichś bogów?”. Gra zadebiutowała na rynku 17 marca 2010 roku i w naszym serwisie otrzymała wysoka notę „9” w dziesięciostopniowej skali.