Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Yakuza 3 Remastered (PS4)

Yakuza 3 Remastered PS4

Zremasterowana wersja trzeciej odsłony popularnego cyklu gier akcji, opowiadających o japońskiej mafii. Historia przedstawiona w grze Yakuza 3 Remastered koncentruje się na postaci Kazumy Kiryu.

Akcji | TPP | gangsterskie | elementy RPG | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | Japonia | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Yakuza 3 Remastered (PS4)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

20sierpnia2019

20sierpnia2019

PSN

Yakuza 3 Remastered to zremasterowana wersja trzeciej odsłony cyklu przygodowych gier akcji, nad którym pieczę sprawuje firma Sega. Produkcja, opowiadająca o japońskim półświatku, została wydana na konsolę PS4.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Yakuza 3 Remastered jest znany z wcześniejszych części serii Kazuma Kiryu. Po wydarzeniach przedstawionych w Yakuzie 2 protagonista postanowił odciąć się od gangsterskich porachunków i założyć sierociniec na wyspie Okinawa, gdzie zamierzał zaszyć się ze swoją przybraną córką – Haruką; niestety politycy powiązani z Yakuzą w końcu zaczęli interesować się prowadzonym przez niego przybytkiem i próbować go przejąć. Gdy mężczyzna wyglądający niczym zmarły ojciec Kazumy postrzelił Daigo Dojimę, czyli przywódcę klanu Tojo, bohater po raz kolejny znalazł się w samym środku wojny tokijskich gangów.

Mechanika

W wydanej na konsolę PS4 grze Yakuza 3 Remastered akcję ukazano z kamery umieszczonej za plecami postaci (TPP). Autorzy oddają do naszej dyspozycji dwie fikcyjne dzielnice, czyli Ryukyugai w Okinawie (inspirowaną prawdziwym Makishi) oraz Kamurocho w Tokio (wzorowaną na Kabukicho); pomimo że mają one otwartą strukturę, protagonista nie może korzystać z pojazdów, lecz poruszać się po nich wyłącznie na piechotę. Motorem gry są zadania fabularne, którym towarzyszy duża liczba misji i aktywności pobocznych. Kazuma może walczyć na arenie, grać w kręgle lub bilard, zostawić nieco gotówki w kasynie czy choćby sprawdzić kultowe pozycje z katalogu Segi w jednym z salonów gier. Poza tym „Smok Dojimy” może sprawdzić swe umiejętności w karaoke, grze w golfa czy choćby relaksować się przy łowieniu ryb.

Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, ważną rolę odgrywają tu walki na pięści; w trakcie pojedynków sukces zapewnia łączenie ciosów w efektowne kombinacje. Oprócz tego Kazuma może wykorzystać broń białą (na jego podorędziu mogą się znaleźć maksymalnie trzy sztuki – przełączamy się pomiędzy nimi przy użyciu krzyżaka), ulepszaną w oparciu o system craftingu. W zamian za podejmowane działania Kiryu zdobywa punkty doświadczenia, dzięki czemu z czasem poszerzamy wachlarz dostępnych ataków. W grze pojawiają się też sekcje pościgowe – chcąc dogonić cel, musimy dbać o wytrzymałość bohatera i jednocześnie obserwować ruch uliczny, by omijać przechodniów.

Kwestie techniczne

Pracując nad grą Yakuza 3: Remastered, autorzy nie ingerowali w warstwę fabularną i mechanikę, koncentrując się na poprawie jakości oprawy graficznej; tytuł działa w rozdzielczości 1080p i sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 469 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Yakuza 3 Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
The Yakuza Remastered Collection trafiła do sprzedaży w PS Store
The Yakuza Remastered Collection trafiła do sprzedaży w PS Store

wiadomość20 sierpnia 2019

Do europejskiego i amerykańskiego PlayStation Store trafiła składanka The Yakuza Remastered Collection. Choć obecnie można sprawdzić tylko zremasterowaną wersję gry Yakuza 3, wiemy już, jak długo trzeba będzie czekać na odświeżenie Yakuzy 4 i Yakuzy 5.

Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych
Remastery gier Yakuza 3, 4 i 5 doczekają się wersji anglojęzycznych

wiadomość31 maja 2018

Zapowiedziane w zeszłym tygodniu remastery gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 doczekają się wersji anglojęzycznych. Co więcej, nie będą one w żaden sposób ocenzurowane w porównaniu z japońskimi wydaniami. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży Yakuza 6: The Song of Life, zbliżające się do miliona kopii.

Yakuza 3-5 z remasterami, gra planszowa Crusader Kings i inne wieści
Yakuza 3-5 z remasterami, gra planszowa Crusader Kings i inne wieści

wiadomość22 maja 2018

Dziś piszemy o zapowiedzi ulepszonych wersji gier Yakuza 3, Yakuza 4 i Yakuza 5 na PS4, udanej zbiórce pieniędzy na grę planszową Crusader Kings i o odebraniu Electronic Arts licencji golfowego PGA Tour, którą teraz mogą pochwalić się twórcy The Golf Club. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.