Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2018, 11:24

Borderlands - powstaje remaster pierwszej odsłony cyklu?

Sporo wskazuje na to, że nadchodzi remaster pierwszej części cyklu Borderlands. Wzmianka o tym projekcie pojawiła się na stronach koreańskiej agencji ratingowej. Według zawartych tam informacji gra zmierza on na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

Od premiery pierwszej części cyklu Borderlands minęło już prawie dziewięć lat. - Borderlands - powstaje remaster pierwszej odsłony cyklu? - wiadomość - 2018-06-01
Od premiery pierwszej części cyklu Borderlands minęło już prawie dziewięć lat.

Bazy danych instytucji zajmujących się przydzielaniem kategorii wiekowych są od dawna doskonałym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stała się produkcja zatytułowana Borderlands: Game of the Year Edition, która według koreańskiej agencji ratingowej zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Poza tytułem i platformami sprzętowymi nie podano żadnych innych konkretów. Możemy jednak spokojnie założyć, że chodzi tu o remaster pierwszej części cyklu, który zaoferuje grę wraz ze wszystkimi dodatkami oraz odświeżoną oprawę graficzną. Warto dodać, że wcześniej już ukazywały się reedycje pierwszego Borderlands opatrzone nazwą Game of the Year Edition, ale żadna z nich nie trafiła na PlayStation 4 i Xboksa One.

Na razie projekt nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale spodziewamy się, że jest to tylko kwestia czasu, gdyż tego typu przecieki z agencji ratingowych rzadko okazują się nieprawdziwe. Do tego już tylko dni dzielą nas od tegorocznej edycji targów E3, które byłyby dobrą okazją do ujawnienia remastera.

Zapowiedź Borderlands: Game of the Year Edition trochę ukoiłaby nerwy fanów cyklu. Liczyli oni, że na targach pojawi się Borderlands 3, ale dwa tygodnie temu firma Take-Two Interactive, będąca właścicielem marki wydawniczej 2K, ogłosiła, że tak się nie stanie. Co gorsza, plotki napływające ze studia Gearbox sugerują, że na trzecią część cyklu poczekamy do 2020 roku.

Przypomnijmy, że pierwsze Borderlands zadebiutowało w 2009 roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja okazała się sporym sukcesem i w ciągu dwóch lat od premiery sprzedano ponad 4,5 mln egzemplarzy. Gra doczekała się czterech dodatków w postaci The Zombie Island of Dr. Ned, Mad Moxxi's Underdome Riot, The Secret Armory of General Knoxx oraz Claptrap's New Robot Revolution.

Warto na koniec wspomnieć, że Borderlands: Game of the Year Edition to nie jedyny świeży przeciek z koreańskiej agencji ratingowej. Tydzień temu z tego samego źródła dowiedzieliśmy się, że na PC może zmierzać Sunset Overdrive, czyli gra akcji studia Insomniac, która do tej pory dostępna jest tylko na konsoli Xbox One.

  1. Oficjalna strona serii Borderlands
  2. Borderlands - recenzja gry