Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx (PC)

Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Trzeci pakiet DLC do gry Borderlands, łączącej elementy strzelaniny FPP oraz action RPG, której powstanie zawdzięczamy studiu Gearbox Software.

To jest dodatek do gry Borderlands.

Akcji | FPP | science fiction | postapokalipsa | FPS | humorystyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter

Okładka Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx (PC)

producent: Gearbox Software

wydawca: 2K Games

data premiery gry:

23lut2010

X360

25lut2010

PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Secret Armory of General Knoxx to trzecie rozszerzenie DLC do wydanej w październiku 2009 roku gry Borderlands, łączącej w sobie elementy efektownej strzelaniny FPP oraz action/cRPG. Za przygotowanie tego dodatku odpowiedzialne jest studio deweloperskie Gearbox Software.

Za sprawą The Secret Armory of General Knoxx otrzymujemy szansę przeżycia wciągającej przygody, kontynuującej historię przedstawioną w podstawowej wersji gry. Korporacja Atlas wysyła za głównymi postaciami pościg, chcąc doprowadzić do zagarnięcia wszystkich dóbr odkrytych po pokonaniu przedstawicieli obcej rasy. Siły Crimson Lance bardzo szybko namierzają bohaterów. W odpowiednim momencie pomocną dłoń wyciąga ku nim Athena, niegdyś zatrudniona w Korporacji Atlas, obecnie walcząca zaciekle ze swym byłym pracodawcą.

Przygoda, której finał jest iście wybuchowy, została podzielona na ponad czterdzieści zróżnicowanych misji. W czasie ich wykonywania trafiamy do wielu nowych lokacji, w tym miasta T-Bone Junction - niegdyś pływającego na wodzie, a teraz osadzonego wysoko nad poziomem wysuszonej ziemi.

Jedną z najistotniejszych nowości, wprowadzonych do gry wraz z The Sercret Armory of General Knoxx jest zwiększenie maksymalnego poziomu doświadczenia do 61. Dzięki temu zabiegowi możemy kontynuować rozwój kontrolowanego bohatera, zwiększając jego statystyki oraz doskonaląc umiejętności.

Spośród pozostałych elementów zawartych w The Secret Armory of General Knoxx warto wymienić nowy rodzaj broni palnej, a także szereg alternatywnych udoskonaleń, które można zdobyć w trakcie walk z przeciwnikami. W dodatku nie zabrakło również nowych pojazdów – w tym maszyny przypominającej monster trucka, a także tzw. APC, umożliwiającego jednoczesną przejażdżkę nawet czterem osobom.

Przemierzając sporą liczbę nowych lokacji składających się na uniwersum dodatku, ścieramy się z trzydziestoma nieznanymi dotąd typami przeciwników. Są oni nie tylko potężniejsi od znanych wrogów, ale i sprytniejsi – jest to zasługą usprawnionego systemu odpowiedzialnego za funkcjonowanie sztucznej inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Gry podobne do Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Klasyfikacja PEGI Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Seria Counter-Strike i Borderlands o 75% taniej na Steam

wiadomość26 sierpnia 2011

W ramach weekendowej promocji w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam, obniżki doczekały się kolejne produkcje. Tym razem jest to gra Borderlands ze wszystkimi dodatkami DLC oraz kilka tytułów z serii Counter-Strike.

Borderlands taniej na Steamie

wiadomość14 kwietnia 2011

Czternasty kwietnia, to kolejny dzień przecen gier 2K Games na Steamie, a zarazem okazja by nabyć produkty z serii Borderlands za 25% standardowej ceny. Najwięcej oszczędzimy kupując oddzielnie podstawową wersję gry i dodatki. Jeżeli jednak zdecydujecie się na wersję GOTY dołączycie tym samym do Duke Nukem Forever: First Access Club, co zagwarantuje Wam dostęp do ekskluzywnych materiałów związanych z nowym Duke’m, oraz będziecie mieli okazję wcześniej pograć w demo.

Specjalna edycja Bordelands z dodatkową atrakcją dla fanów Duke Nukem Forever
Specjalna edycja Bordelands z dodatkową atrakcją dla fanów Duke Nukem Forever

wiadomość5 października 2010

Firmy 2K Games oraz Gearbox Software poinformowały, że w pudełku z Borderlands – Game of the Year Edition zawarty zostanie specjalny certyfikat, pozwalający nabywcy dołączyć do Duke Nukem Forever – First Access Club. Osoby, które wejdą w ten sposób do grona członków klubu uzyskają dostęp do szeregu atrakcji, a w przyszłości także do wersji demonstracyjnej najnowszych przygód Księcia.

Darmowa aktualizacja zwiększy maksymalny poziom doświadczenia w Borderlands
Darmowa aktualizacja zwiększy maksymalny poziom doświadczenia w Borderlands

wiadomość6 września 2010

Choć najważniejszą wiadomością firmy Gearbox Software na PAX 2010 była zapowiedź wznowienia projektu Duke Nukem Forever, to nie zapomniała ona o swoich pozostałych produkcjach. Wypowiedziano się między innymi na temat gry Borderlands, która za kilka tygodni doczeka się swojego czwartego dodatku DLC.

Specjalna edycja Borderlands trafi do sklepów w październiku
Specjalna edycja Borderlands trafi do sklepów w październiku

wiadomość31 sierpnia 2010

Przedstawiciel studia Gearbox Software poinformował na kanale Twitter, że w październiku w sklepach pojawi się specjalna edycja Borderlands, opatrzona nazwą Game of the Year. Jak można się spodziewać w pudełku znajdziemy podstawową wersję produkcji oraz cztery dodatki DLC. Wydanie trafi zarówno na komputery osobiste jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

X360
PS3
PC