Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2018, 16:16

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

Sunset Overdrive na PC, nowe studio Neon Giant i inne wieści

Dziś piszemy o prawdopodobnym porcie Sunset Overdrive na PC, powstaniu studia Neon Giant, darmowej aktualizacji z singleplayerową zawartością do Friday the 13th: The Game i przejęciu firmy GameFly przez Electronic Arts. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sunset Overdrive pojawi się na PC?

Szalona strzelanka prawdopodobnie sunie na pecety. - Sunset Overdrive na PC, nowe studio Neon Giant i inne wieści - wiadomość - 2018-05-23
Szalona strzelanka prawdopodobnie sunie na pecety.

Ostatnimi czasy firma Microsoft stara się bratać konsolowców z pecetowcami, na przykład oferując swoje gry ekskluzywne zarówno dla wielbicieli padów Xboksa, jak i klawiatury i myszy. Z wpisu umieszczonego na stronie koreańskiego organu przydzielającego grom kategorie wiekowe wynika zaś, że na PC zmierza Sunset Overdrive. Starszy „ex” na konsolę Zielonych od Insomniac ma już parę lat, ale taka zapowiedź wydaje się dobrym „chwytem” na zbliżającą się konferencję korporacji na targach E3 2018. Nie wiemy nic o dacie premiery i na razie możemy tylko strzelać, czy firma każe sobie za produkcję płacić osobno, wrzuci ją do oferty Xbox Game Pass, a może… rozda za darmo, by zyskać poklask fanów?

Neon Giant nowym studiem z ekipą weteranów

Informacji niewiele, ale logo fajne. - Sunset Overdrive na PC, nowe studio Neon Giant i inne wieści - wiadomość - 2018-05-23
Informacji niewiele, ale logo fajne.

Niewielka ekipa weteranów branży, pracujących wcześniej m.in. nad Bulletstorm, Far Cry 3, Gears of War, Wolfenstein: The New Order i DOOM ogłosiła założenie nowego studia o nazwie Neon Giant. Tor Frick, Arcade Berg, Erik Gloersen and Jonathan Heckley nie są może znani z imienia i nazwiska, ale chwalą się łącznie 70 latami doświadczenia swojej specgrupy. Z wpisu na oficjalnej stronie wynika, że autorzy i designerzy otrzymali wsparcie od firmy Goodbye Kansas Game Invest i zamierzają tworzyć gry akcji AAA. Zapewne oznacza to, że niedługo zaczną „polować” na pracowników.

Friday the 13th: The Game – zapowiedź aktualizacji Single Player Challenge

Firma Gun Media ogłosiła, że 24 maja w grze Friday the 13th: The Game zagości duża darmowa aktualizacja Single Player Challenge. W jej ramach gracze będą mogli sprawdzić się w nowych wyzwaniach dla pojedynczego gracza oraz sprawdzić dodatkową zawartość: kolejną postać (Victoria Sterling) i skórkę dla Roya. Autorzy przygotowali też parę zmian, m.in. zbalansowali Jasona (wersja z 7 części filmu), poprawili mechanikę łapania ofiar i wybierania broni przez zabójcę, wprowadzili możliwość zmiany klawiszy na PC i więcej. Dodatkowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie.

Electronic Arts przejęło GameFly

GameFly oferował subskrypcję z nieograniczonym dostępem do niewielkiej biblioteki gier. - Sunset Overdrive na PC, nowe studio Neon Giant i inne wieści - wiadomość - 2018-05-23
GameFly oferował subskrypcję z nieograniczonym dostępem do niewielkiej biblioteki gier.

Koncern Electronic Arts ogłosił przejęcie firmy GameFly (via gamasutra.com). Mało znana w Polsce platforma do „grania w chmurze” została dołączona do rodziny EA wraz z całą swoją załogą i technologią stremowania rozgrywki. Nie wiemy jeszcze, jak mogłaby być wykorzystana przez wydawcę. Pracownicy mają podobno wspomóc rozwój aplikacji Origin, więc może już niedługo będziemy się mogli spodziewać w niej podobnej funkcjonalności wypożyczania tytułów bez konieczności posiadania mocnego sprzętu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Someday You'll Return
 2. RIDE 3
 3. Imperator: Rome
 4. Guildlings
 5. ARK Park
 6. Code: Realize - Future Blessings
 7. Super Sportmatchen
 8. Naruto to Boruto: Shinobi Striker
 9. Shadows of Adam
 10. Rocket League
 11. Mario + Rabbids: Kingdom Battle
 12. Lust for Darkness

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Super Sportmatchen zwiastun na premierę
 2. Simon the Sorcerer 2: 25th Anniversary Edition zwiastun #1
 3. Simon the Sorcerer: 25th Anniversary Edition zwiastun #1
 4. Overwatch Rocznica Overwatch 2018 (PL)
 5. Lust for Darkness zwiastun #2
 6. Giraffe and Annika zwiastun #1
 7. Everspace zwiastun na premierę Stellar Edition
 8. Earthfall zwiastun z datą premiery
 9. Dauntless Intro
 10. Dark Souls: Remastered zwiastun na premierę
 11. Space Hulk: Deathwing zwiastun na premierę Enhanced Edition
 12. Immortal: Unchained zwiastun fabularny
 13. Detroit: Become Human zwiastun na premierę
 14. Agony Tryb agonii