Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Guildlings (AND)

Guildlings

Gra jRPG, zabierająca nas w podróż do alternatywnego świata, gdzie magia występuje obok współczesnych zdobyczy techniki. W trakcie zabawy wcielamy się w nastoletnią Codę, której zadaniem jest zdjęcie klątwy rzuconej na nią po uruchomieniu przeklętego smartfona.

RPG | fantasy | turowe | elementy przygodowe | epizodyczne | jRPG

Okładka Guildlings (AND)

producent: Sirvo LLC

wydawca: Sirvo LLC

Strona oficjalna

data premiery gry:

8lis2019

iOS

2021

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guildlings jest grą jRPG, opracowaną przez zespół Sirvo Studios (autorów popularnego Threes!). Produkcja pojawiła się między innymi na mobilnym systemie AND i iOS.

Fabuła

Guildlings zabiera nas w podróż do alternatywnej rzeczywistości, gdzie magia występuje obok współczesnych zdobyczy techniki. Główną bohaterką gry jest nastoletnia Coda, w której ręce wpadł przeklęty smartfon; po uruchomieniu urządzenia dziewczyna także została obłożona klątwą. Od tej pory nie pozostaje jej nic innego, jak zrekrutować swoich przyjaciół, by wraz z nimi spróbować pozbyć się uroku – na szczęście protagoniści otrzymują do dyspozycji nadnaturalne zdolności, które powinny ułatwić im realizację zadania.

Mechanika

W wydanym na platformie AND i iOS Guildlings akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad postacią. W trakcie zabawy przemierzamy fantastyczną Worldarię, prowadzimy rozmowy przedstawione w formie wymiany SMS-ów oraz rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe. Na wzmiankę zasługuje fakt, że magiczne zdolności bohaterów zależą od ich nastroju, w związku z czym, by stawić czoła napotkanym po drodze wyzwaniom, często musimy najpierw zadbać o odpowiednie emocje poszczególnych herosów; inna sprawa, że konkretne problemy można tutaj rozwiązać na więcej niż jeden sposób.

Innym ważnym elementem rozgrywki są starcia z przeciwnikami, toczone w trybie turowym; w tym przypadku deweloperzy zrezygnowali z walki na śmierć i życie na rzecz potyczek podzielonych na rundy. Co ciekawe, przemoc nie zawsze jest tutaj jedynym rozwiązaniem – często stajemy na przykład do pojedynków na obelgi, w których staramy się możliwie najdotkliwiej obrazić naszego adwersarza.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną Guildlings utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Tytuł jest dystrybuowany w formie wydawanych cyklicznie epizodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Guildlings

12+

AND
iOS