Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4
Okładka Someday You'll Return (PC)

Someday You'll Return

Przygodówkowy horror FPP, w którym gracze wcielają się w ojca szukającego zaginionej córki w ponurym czeskim lesie. W Someday You'll Return zabawa polega głównie na eksploracji trójwymiarowego otoczenia, gromadzeniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | FPP | horror | indie | eksploracyjne

Okładka Someday You'll Return (PC)

producent: CBE

wydawca: CBE

Strona oficjalna

data premiery gry:

5maj2020

PC

2021

PS4 XONE

Someday You'll Return to wydana na platformę PS4, PC i XONE trójwymiarowa gra przygodowa. Produkcja wyszła spod rąk pracowników czeskiego studia CBE Software, czyli zespołu mającego na koncie takie tytuły jak J.U.L.I.A. czy Ghost in the Sheet.

Fabuła

W dostępnym na PS4, PC i XONE Someday You'll Return wcielamy się w mężczyznę w średnim wieku, którego córka pewnego wieczoru nie wraca do domu i wszystko wskazuje na to, że stało się z nią coś złego. Naszym zadaniem jest oczywiście jej odnalezienie. Akcja toczy się w czasach współczesnych, głównie w ponurym lesie zlokalizowanym na terenie czeskich Moraw.

Opowiadana historia utrzymana jest w klimacie grozy, choć nie został on zrealizowany w formie wyskakujących na nas znienacka potworów, zaś Someday You'll Return stawia raczej na horror psychologiczny, oferując ponurą i smutną historię, która obraca się wokół tematyki ojcostwa. Jako ciekawostkę warto dodać, że główny projektant ma trzy córki i inspiracją dla scenariusza stały się jego własne rodzicielskie obawy.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4, PC i XONE Someday You'll Return akcję obserwujemy z oczu bohatera i otrzymujemy sporą swobodę eksploracji. Gra jest klasyczną przygodówką, więc podczas zabawy zajmujemy się głównie gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem masy pomysłowych zagadek logicznych.

Someday You'll Return jest pierwszym tytułem zespołu, który oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną generowaną przy pomocy silnika Unreal Engine 4. Ta zamiana wpłynęła nie tylko na wygląd gry, ale również na mechanizmy zabawy, gdyż umożliwia swobodniejszą eksplorację i bardziej naturalne interakcje z otoczeniem oraz przedmiotami. Dzięki temu autorzy mogli zaoferować wyzwania oraz zagadki, które były niemożliwe do zrealizowania w ich wcześniejszych produkcjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Wymagania wiekowe Someday You'll Return

16+

Wymagania sprzętowe Someday You'll Return

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 13 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 13 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Someday You'll Return  - zapowiedziano przygodówkę grozy autorów J.U.L.I.A.
Someday You'll Return - zapowiedziano przygodówkę grozy autorów J.U.L.I.A.

wiadomość2 stycznia 2016

Zespół CBE Sofware, mający na koncie takie gry jak J.U.L.I.A. czy Ghost in the Sheet, pracuje nad przygodówką grozy zatytułowaną Someday You'll Return, której akcja toczyć się będzie na terenie czeskich Moraw.

PC
PS4
XONE