Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ghost in the Sheet (PC)

Ghost in the Sheet PC

Ghost in the Sheet to kolejna pozycja, należąca do grona przygodówek, określana mianem „czarnej komedii o życiu po śmierci”.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Ghost in the Sheet (PC)

producent: CBE

wydawca: Tri Synergy

wydawca PL: Play-publishing

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2007

7lutego2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost in the Sheet to kolejna pozycja, należąca do grona przygodówek, określana mianem „czarnej komedii o życiu po śmierci”. Przygotowując niniejszą produkcję developerzy zburzyli mit o idyllicznych zaświatach, gdzie człowiek odpoczywa od opuszczonej rzeczywistości, wypełnionej pracą. Gracz wciela się w mężczyznę, który odkrywa, że po śmierci również trzeba się nieźle naharować. Protagonista zostaje przywitany przez marudnego szefa, który wręcza mu prześcieradło i od razu przydziela zdanie do wykonania.

Bohater musi wyjaśnić z jakich przyczyn nagle ustała produkcja w nawiedzonej fabryce, znanej jako Sektor Omega. Nieliniowość akcji pozwala użytkownikowi na dowolne penetrowanie poszczególnych obszarów i mierzenie się z napotkanymi tam problemami w preferowanej przez niego kolejności. Niejednokrotnie rozwiązywanie kolejnych łamigłówek przerywają animacje wypełnione charakterystycznym czarnym humorem oraz pojawiające się co jakiś czas mini-gry. Ważną rolę odgrywają też rozmowy z napotkanymi postaciami NPC - to one odkrywają przed graczem kolejne karty tej tajemniczej historii.

Jako umarły użytkownik nie może polegać na swoich fizycznych umiejętnościach. W zamian posiada cały szereg zdolności paranormalnych. Początkowo udostępniono jedynie telekinezę, natomiast pozostałe umiejętności, jak chociażby wydawanie przerażających dźwięków, rozwija się w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów zabawy. Ponadto gracz nie musi zwracać uwagi na życie sterowanej postaci, gdyż szanse na kolejną śmierć są z zasady znikome.

W Ghost in the Sheet, jak na typową przygodówkę przystało, autorzy zaimplementowali interfejs typu point and click. Warto także zwrócić uwagę na stronę wizualną niniejszego tytułu. Zabawa odbywa się w opuszczonych i nieco przerażających trójwymiarowych lokacjach, co uzupełnia się z fabułą. Dodatkowo krew w żyłach mrozi mroczny soundtrack i liczne efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Ghost in the Sheet

Wymagania wiekowe Ghost in the Sheet

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ghost in the Sheet

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 kwietnia 2008)

wiadomość21 kwietnia 2008

Nintendo wydaje nową odsłonę Crosswords, Variety Map Pack w wersji PS3 opóźniony, data premiery Supreme Ruler 2020 już znana, Konami ujawnia swoje najnowsze plany względem usługi WiiWare – zapraszamy Was do weekendowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Poradnik: Ghost in the Sheet

wiadomość5 lutego 2008

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry przygodowej Ghost in the Sheet. W grze wcielasz się w mężczyznę, który odkrywa, że po śmierci również trzeba się nieźle naharować. Zostajesz przywitany przez marudnego szefa, który wręcza Ci prześcieradło i od razu przydziela zdanie do wykonania. Twoim zadaniem jest wyjaśnienie, z jakich przyczyn nagle ustała produkcja w nawiedzonej fabryce, znanej jako Sektor Omega."