Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVSwitch
Okładka Code: Realize - Future Blessings (Switch)
OkładkaCode: Realize - Future Blessings (Switch)

Code: Realize - Future Blessings

Kontynuacja klasycznego visual novel pod tytułem Code: Realize - Guardian of Rebirth, które na Zachodzie ukazało się w 2014 roku.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Code: Realize - Future Blessings Premiera

30mar2018

PSV

23kwi2020

Switch

Gry podobne do Code: Realize - Future Blessings

Nekopara Vol. 1

Code: Realize - Guardian of Rebirth

Senran Kagura Reflexions

Code: Realize - Future Blessings to przygodówka typu visual novel, będąca kontynuacją gry Code: Realize - Guardian of Rebirth, wydanej na Zachodzie w 2014 roku. Deweloperem tytułu jest studio Otomate, należące do japońskiej firmy Idea Factory. Jak sama nazwa wskazuje, deweloperzy specjalizują się w produkcji gier otome, a więc podgatunku visual novel, który na Zachodzie zdobywa coraz więcej fanów. W tytułach tego typu główna bohaterka w wyniku niespodziewanego splotu okoliczności otoczona zostaje przystojnymi mężczyznami, cechującymi się wyrazistymi, acz dość stereotypowymi osobowościami. Historia posiada zazwyczaj wiele rożnych zakończeń i skupia się przede wszystkim na romansie protagonistki z wybranym przez gracza bohaterem. Code: Realize - Future Blessings to tzw. fan disc, a więc zbiór dodatkowych scenariuszy oraz scen, rozbudowujących fabułę oryginału o nowe elementy (bohaterowie oraz wydarzenia) i alternatywne zakończenia.Przed zabawą zalecane jest więc, by w pierwszej kolejności zapoznać się z oryginalnym Code: Realize, dzięki czemu lepiej zrozumiemy świat oraz relacje między wszystkimi postaciami.

Fabuła

Fabuła oryginalnego Code: Realize przedstawia losy młodej dziewczyny o imieniu Cardia, mieszkającej samotnie w zrujnowanym domu na obrzeżach Londynu. Bohaterka musi prowadzić życie samotniczki i nie może się w nikim zakochać, gdyż w jej ciele krąży nieznana trucizna, zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia posiadłość zostaje jednak napadnięta przez stróżów prawa, którzy zamierzają pojmać Cardię. W ucieczce pomaga jej złodziej Arsene Lupin, z którym bohaterka wyrusza na poszukiwania mogącego jej pomóc zaginionego ojca. Podczas podróży para spotyka inne postacie inspirowane klasycznymi XIX-wiecznymi powieściami i legendami.

Code: Realize - Future Blessings posiada w sumie cztery kampanie, zawierające historię rozbudowujące fabułę oryginału oraz przedstawiające dalsze losy jej bohaterów. Pierwsza z nich rozgrywa się po zakończeniu oryginalniej historii i skupia się na Cardii. Druga oraz trzecia przedstawiają znane już wydarzenia z perspektywy bohaterów, takich jak Finis oraz Sholmes. Ostatnia to zupełnie nowa historia, która została jedynie zasygnalizowana w Code: Realize.

Mechanika

Code: Realize - Future Blessings pozostaje typowym visual novel. Na ekranie wyświetlany jest tekst dialogów, ilustrowany dwuwymiarowymi, oszczędnie animowanymi portretami postaci oraz tłami. W odróżnieniu do oryginału, przygotowane przez twórców scenariusze są liniowe i w większości przypadków nie podejmujemy w nich żadnych znaczących decyzji. Gracze od początku zabawy mają dostęp do wszystkich czterech kampanii, a także galerii odblokowanych ilustracji.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Code: Realize - Future Blessings została przygotowana przez artystów pracujących nad pierwszym Code: Realize. Wszystkie głosy postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Code: Realize - Future Blessings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PSV
Switch