Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPSV
Okładka Code: Realize - Guardian of Rebirth (Switch)

Code: Realize - Guardian of Rebirth

Gra typu visual novel, w której poznajemy losy dziewczyny o imieniu Cardia. Żyje ona w samotności, gdyż w jej ciele krąży trucizna zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia bohaterka wyrusza jednak na poszukiwania swojego ojca, mogącego jej pomóc.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel | romans

Okładka Code: Realize - Guardian of Rebirth (Switch)

data premiery gry:

27lis2014

PSV

6lut2020

Switch

Code: Realize ~Guardian of Rebirth~ to gra stworzona przez studia Idea Factory (twórcy m.in. Amnesia: Memories) i Design Factory. Produkcja powstała na zlecenie firmy Aksys Games, wydawcy gier z serii BlazBlue i wielu innych projektów, w tym Zero Escape: Zero Time Dilemma.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o dziewczynie o imieniu Cardia, która mieszka samotnie w zrujnowanym domu na obrzeżach Londynu. Bohaterka musi prowadzić życie samotniczki i nie może się w nikim zakochać, gdyż w jej ciele krąży nieznana trucizna, zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia posiadłość zostaje jednak napadnięta przez stróżów prawa, którzy zamierzają pojmać Cardię. W ucieczce pomaga jej złodziej Arsene Lupin i protagonistka wraz z nim wyrusza na poszukiwania swojego ojca, mogącego jej pomóc.

Podczas podróży para spotyka inne postacie znane z powieści i opowiadań, w tym kilku atrakcyjnych mężczyzn. Jednym z nich jest łowca wampirów Abraham Van Helsing (Drakula Brama Stokera), drugim naukowiec Wiktor Frankenstein (Frankenstein autorstwa Mary Shelley), trzecim Impey Barbicane (Z Ziemi na Księżyc Juliusza Verne’a), a czwartym hrabia Saint Germain (postać wzorowana na prawdziwym, ale bardzo tajemniczym szlachcicu).

Mechanika

Code: Realize ~Guardian of Rebirth~ to gra typu visual novel. Jest to specyficzny gatunek, w którym rozgrywka ogranicza się właściwie tylko do poznawania historii poprzez oglądanie statycznych obrazków z wyświetlanymi kwestiami dialogowymi. Zabawa urozmaicana jest przez konieczność dokonywania wyborów dialogowych, wpływających na nasze relacje z poszczególnymi postaciami oraz na przebieg fabuły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Code: Realize - Guardian of Rebirth

Klasyfikacja PEGI Code: Realize - Guardian of Rebirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
Październikowa oferta PlayStation Plus - Resident Evil HD, Transformers: Devastation i inne
Październikowa oferta PlayStation Plus - Resident Evil HD, Transformers: Devastation i inne

wiadomość28 września 2016

Poznaliśmy listę gier, które trafią w październiku do subskrybentów usługi PlayStation Plus. Wśród tytułów udostępnionych na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 i PS Vita znajdą się następujące produkcje: Resident Evil HD, Transformers: Devastation, Mad Riders, From Dust, Code: Realize ~Guardian of Rebirth~ i Actual Sunlight.

PSV
Switch