Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCXONEPS4WiiU
Okładka World to the West (Switch)

World to the West

Przygodowa gra akcji 3D z elementami gry logicznej oraz RPG od niezależnego studia Rain Games, które wcześniej stworzyło Teslagrad.

Przygodowe | widok izometryczny | elementy RPG | elementy logiczne | indie | przygodowe gry akcji

Okładka World to the West (Switch)

producent: Rain Games

wydawca: Rain Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

5maj2017

PC XONE PS4 WiiU

18sty2018

Switch

World to the West to wydana na platformie PC, XONE itd. przygodówka akcji z elementami gry logicznej oraz RPG-a. Za jej powstanie odpowiada niezależne norweskie studio Rain Games, a akcja została osadzona w uniwersum poprzedniej produkcji tej ekipy, czyli ciepło przyjętej platformówki Teslagrad z 2013 roku.

Fabuła

Fabuła World to the West obraca się wokół losów czterech postaci z różnych stron świata. Są to: teslamancerka Lumina, osierocony Knaus, potrafiąca wpływać na umysły Miss Teri oraz szczycący się bujnym wąsem siłacz Lord Clonington; każdy z bohaterów kieruje się własnymi motywacjami. Poznajemy je zaś podczas prologu gry, w trakcie którego przychodzi nam pokierować każdym z obsady z osobna.

Podczas rozgrywki właściwej bohaterowie łączą jednak siły, kierowani wspólnym celem. Oto bowiem główny antagonista gry kradnie każdej z postaci coś cennego. Celem ich wyprawy jest zaś odzyskanie utraconych przedmiotów i przy okazji powstrzymanie niecnych planów złoczyńcy. W trakcie swej niebezpiecznej podróży bohaterowie muszą przemierzyć szereg zróżnicowanych lokacji, takich jak dzika dżungla czy zamarznięta tundra, odkrywać zniszczone kolonie i zapomniane cywilizacje, a finalnie także rozwiązać zagadkę prastarej przepowiedni.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze World to the West może przywodzić na myśl klasyczne odsłony cyklu The Legend of Zelda. Akcja gry ukazana jest z perspektywy izometrycznej, a rozgrywka łączy elementy przygodówki akcji, gry logicznej oraz RPG-a. Podczas zabawy eksplorujemy częściowo otwarty świat, a po rozwiązaniu czekających na nas łamigłówek odblokowujemy dostęp do kolejnych regionów. W świecie gry spotykamy całą masę postaci (część z nich znanych ze wspominanego Teslagrad, a część zupełnie nowych), z których jedni zechcą nam pomóc w wykonaniu zadania, a inni wręcz przeciwnie – uczynią wszystko, aby nam przeszkodzić. W konfrontacji z nimi możemy posłużyć się zarówno siłą, jak i perswazją, choć niektóre z postaci można zupełnie ominąć.

Zarówno podczas walki, jak i eksploracji pomocne okazują się indywidualne zdolności poszczególnych postaci, których umiejętne połączenie jest także niezbędne do rozwiązania niektórych zagadek. Specjalną zdolnością Luminy jest władanie elektrycznością, niewielki i słaby Knaus potrafi kopać podziemne tunele i dzięki temu unikać niektórych przeciwników, Miss Teri jest w stanie przejmować kontrolę nad adwersarzami, zaś Lord Clonington szczyci się ponadprzeciętną siłą. Podczas wędrówki na swojej drodze napotykamy też rozmaite przydatne przedmioty, np. pieniądze czy specjalne bonusy zwiększające maksymalną ilość energii.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, XONE itd. gra World to the West odznacza się stosunkowo prostą, lecz niezwykle barwną trójwymiarową oprawą graficzną, inspirowaną przez europejskie komiksy oraz wspomniane już, klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda. Podobnie jak tam, akcję gry obserwujemy w izometrycznej perspektywie top-down.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI World to the West

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe World to the West

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
PS4
WiiU
Switch