Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONEWiiU
Okładka Jotun (PC)

Jotun

Jotun: Valhalla Edition

Niezależna gra akcji ze zręcznościowym systemem walki, osadzona w mitologii nordyckiej. Jotun powstało dzięki udanej zbiórce społecznościowej na Kickstarterze.

Akcji | hack'and'slash | widok izometryczny | mitologia nordycka | 2D | indie

Okładka Jotun (PC)

data premiery gry:

29wrz2015

PC

9wrz2016

PS4 XONE WiiU

27kwi2018

Switch

Jotun to sfinansowana na Kickstarterze gra na PC, PS4 itd. od Thunder Lotus Games, założonego przez Willa Dube. Produkcja najpierw ukazała się na komputerach osobistych w 2015 roku, a w późniejszym czasie trafiła również na inne platformy sprzętowe pod tytułem Jotun: Valhalla Edition (wersja ta zawiera dodatkowy tryb Valhalla Mode).

Fabuła

Podczas zabawy gracze poznają losy wikińskiej wojowniczki o imieniu Thora, która poniosła śmierć w walce, jednak nie była to śmierć chwalebna. By przekroczyć bramy Walhalli, kobieta musi udowodnić bogom, że jest tego warta.

Mechanika

Rozgrywka w Jotun na PC, PS4 itd. obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Gracze kontrolują Thorę, która przemierza składający się z dziewięciu poziomów nordycki czyściec, poszukując run, dzięki którym może wyzwolić i pokonać potężne istoty zwane jotunami. Łącznie na graczy czeka pięć tych ogromnych stworzeń, a w walce z nimi posłużymy się oburęcznym toporem. W trakcie rozgrywki natrafiamy także na rozmaite sekrety oraz poznajemy życie i przyczynę śmierci głównej bohaterki.

Kwestie techniczne

Jedną z większych atrakcji Jotun na PC, PS4 itd. jest ręcznie rysowana oprawa graficzna, pełna odwołań do nordyckiej mitologii. Ponadto tytuł może się pochwalić świetną ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Max LL oraz wykorzystaniem w dialogach języka islandzkiego, przez co zabawa jest bardziej klimatyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 279 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Jotun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Jotun: Valhalla Edition od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Jotun: Valhalla Edition od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość5 grudnia 2019

Dziś w Epic Games Store za darmo udostępniona zostanie gra Jotun, która powinna przypaść do gustu fanom mitologii nordyckiej. Użytkownicy sklepu będą mieli siedem dni na dodanie jej do swojej biblioteki. Promocja zakończy się 12 grudnia.

Jotun: Valhalla Edition za darmo w serwisach GOG.com i Steam

wiadomość14 lipca 2017

W ramach specjalnej promocji wszyscy posiadacze kont w serwisach dystrybucji cyfrowej GOG.com oraz Steam mogą za darmo pobrać pełną wersję zręcznościowo-przygodowej gry Jotun: Valhalla Edition, która pierwotnie zadebiutowała w 2015 roku.

PC
PS4
XONE
WiiU
Switch