Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPCXONEWiiUPS4
Okładka Jotun: Valhalla Edition (Switch)
OkładkaJotun: Valhalla Edition (Switch)

Jotun: Valhalla Edition

Jotun

Niezależna gra akcji ze zręcznościowym systemem walki, osadzona w mitologii nordyckiej. Jotun powstało dzięki udanej zbiórce społecznościowej na Kickstarterze.

Akcji | hack'and'slash | widok izometryczny | mitologia nordycka | 2D | indie

Jotun: Valhalla Edition Premiera

29wrz2015

PC

9wrz2016

PS4 XONE WiiU

27kwi2018

Switch

Gry podobne do Jotun: Valhalla Edition

Minecraft: Dungeons

Moonlighter

Munchkin: Quacked Quest

Jotun to sfinansowana na Kickstarterze gra na PC, PS4 itd. od Thunder Lotus Games, założonego przez Willa Dube. Produkcja najpierw ukazała się na komputerach osobistych w 2015 roku, a w późniejszym czasie trafiła również na inne platformy sprzętowe pod tytułem Jotun: Valhalla Edition (wersja ta zawiera dodatkowy tryb Valhalla Mode).

Fabuła

Podczas zabawy gracze poznają losy wikińskiej wojowniczki o imieniu Thora, która poniosła śmierć w walce, jednak nie była to śmierć chwalebna. By przekroczyć bramy Walhalli, kobieta musi udowodnić bogom, że jest tego warta.

Mechanika

Rozgrywka w Jotun na PC, PS4 itd. obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Gracze kontrolują Thorę, która przemierza składający się z dziewięciu poziomów nordycki czyściec, poszukując run, dzięki którym może wyzwolić i pokonać potężne istoty zwane jotunami. Łącznie na graczy czeka pięć tych ogromnych stworzeń, a w walce z nimi posłużymy się oburęcznym toporem. W trakcie rozgrywki natrafiamy także na rozmaite sekrety oraz poznajemy życie i przyczynę śmierci głównej bohaterki.

Kwestie techniczne

Jedną z większych atrakcji Jotun na PC, PS4 itd. jest ręcznie rysowana oprawa graficzna, pełna odwołań do nordyckiej mitologii. Ponadto tytuł może się pochwalić świetną ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Max LL oraz wykorzystaniem w dialogach języka islandzkiego, przez co zabawa jest bardziej klimatyczna.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 319 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jotun: Valhalla Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
WiiU
Switch