Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC3DSPS3WiiUX360
Okładka Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know! (PC)

Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Druga z kolei gra oparta na przebojowym serialu animowanym Adventure Time. Wcielając się w bohaterów znanych z kreskówki, ruszamy na pomoc Królewnie Balonowej, eliminując ukryte w tytułowych lochach zastępy potworów, które zagrażają Słodkiemu Królestwu.

Przygodowe | hack'and'slash | roguelike | widok izometryczny | dungeon-crawler | kooperacja | przygodowe gry akcji

Okładka Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know! (PC)

data premiery gry:

19lis2013

PC X360 PS3 WiiU 3DS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Explore the Dungeon Because I Don’t Know! jest drugą z kolei grą, opartą na przebojowym serialu animowanym Adventure Time (znanym w Polsce jako Pora na Przygodę). Tytuł, na licencji Cartoon Network, przygotowało studio WayForward Publishing, przy wydatnej pomocy autora kreskówki, Pendletona Warda. Pierwszą z gier, będącą zręcznościówką, nawiązującą do popularnej serii The Legend of Zelda mogli cieszyć się jedynie posiadacze konsol Nintendo. Kontynuację zdecydowano się wydać na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe, włączając w to PC, XBOX 360, PlayStation 3, Nintendo WiiU oraz Nintendo 3DS.

Explore The Dungeon… jest w dużym uproszczeniu humorystycznym nawiązaniem do słynnych gier hack’n’slash w stylu Diablo, adresowanym rzecz jasna do młodszego grona odbiorców. W grze będziemy mogli wcielić się w znane z serialu postacie, jak Finn, Jake, Marcelina, Cynamonek i wiele innych. Warto odnotować, iż głosów bohaterom z gry użyczyli aktorzy znani z kreskówki. Gracze będą mogli wchodzić w interakcję z innymi postaciami, a także podnosić swoje statystyki, korzystając z artykułów dostępnych w sklepie. Jego gospodarzem jest również znana z serialu Bęś Gęś.

Celem rozgrywki jest pomoc Królewnie Balonowej w ocaleniu Słodkiego Królestwa. Możemy to uczynić odkrywając tajemnice, jakimi spowite są tytułowe królewskie lochy, ukryte gdzieś głęboko pod krainą Ooo. Przygoda nie należy jednak do przyjemnych, albowiem drogę musimy torować sobie stawiając czoła setkom zamieszkujących podziemia wrogów i śmiercionośnych pułapek. Wzorem takich klasyków jak Gauntlet na każdym z poziomów będziemy musieli zniszczyć ukryty generator wrogów. Co jakiś czas przyjdzie nam również zmierzyć się z przeciwnikiem większego kalibru.

Gra nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę w trybie kooperacji, w którym współpracować ze sobą może do 4 graczy jednocześnie. Co warte podkreślenia, lochy generowane są losowo, co pozwoli uniknąć uczucia znużenia podczas powtórnego przechodzenia gry. Oprawa graficzna i dźwiękowa żywo przypomina tę znaną z telewizyjnego serialu. Zgrabne połączenie tematyki przeznaczonej raczej dla dorosłych z kreskówkową oprawą czyni z drugiej części Adventure Time zabawę dla graczy w każdym wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Klasyfikacja PEGI Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don't Know!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTS 250 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
PC
X360
PS3
WiiU
3DS