Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCXONEPS4X360
Okładka Max: The Curse of Brotherhood (Switch)

Max: The Curse of Brotherhood

Kolorowa platformówka, w której staramy się uratować młodszego brata głównego bohatera. Gracze w trakcie przygody wykorzystują magiczny pisak, umożliwiający wpływanie na otoczenie, poprzez dodawanie platform czy lin.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy logiczne | 2.5D | Xbox Game Pass

Okładka Max: The Curse of Brotherhood (Switch)

data premiery gry:

20gru2013

XONE

21maj2014

PC X360

10lis2017

PS4

21gru2017

Switch

Max: The Curse of Brotherhood to kolorowa platformówka, w której gracze przemierzają magiczną krainę w poszukiwaniu porwanego brata głównego bohatera. Jest ona duchowym następcą gry Max & The Magic Marker wydanej w 2010 roku na PC oraz konsolach Wii, PlayStation 3 i Nintendo DS. Jej deweloperem było duńskie studio Press Play, które odpowiada również za The Curse of Brotherhood. Zespół powstał w 2005 roku i przez lata pomagał w produkcji rożnych gier większym deweloperom, przy okazji stworzył też kilka mniejszych tytułów. W 2012 roku Press Play został wykupiony przez firmę Microsoft, stając się częścią sieci jej wewnętrznych studiów deweloperskich.

Bohaterem The Curse of Brotherhood ponownie jest mały sympatyczny chłopiec o imieniu Max. W trakcie podzielonej na wiele poziomów przygody będzie starał się on uwolnić swojego młodszego brata Feliksa, który w wyniku kłótni pomiędzy rodzeństwem, został porwany przez stwory z baśniowego wymiaru.

Tytuł jest typową platformówką 2,5D z trójwymiarowymi modelami postaci i otoczenia. Max zmierzy się w wieloma niebezpieczeństwami i przeszkodami, których pokonanie umożliwi magiczny marker. Tak więc, podobnie jak w poprzedniej odsłonie serii, gracze poza główną postacią, kontrolują unoszący się w powietrzu pisak. Występuje on w kilku kolorach, odpowiadających konkretnym żywiołom. W wyznaczonych miejscach używamy markera do przywoływania lian, platform i wpływania w różny sposób na otoczenie.

Znaczącej zmianie uległa oprawa graficzna gry. Deweloperzy porzucili poprzedni komiksowy styl na rzecz bardziej realistycznego, acz nadal baśniowego klimatu, przypominającego cykl Trine. Modele postaci i otoczenia są pełne detali i uroku. Na uwagę zasługuje również oświetlenie oraz projekty plastyczne odwiedzanych lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 1,3 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Max: The Curse of Brotherhood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Max: The Curse of Brotherhood

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i3 1.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
Wieści ze świata (Max: The Curse of Brotherhood, Octodad: Dadliest Catch, Titanfall) 19/3/14
Wieści ze świata (Max: The Curse of Brotherhood, Octodad: Dadliest Catch, Titanfall) 19/3/14

wiadomość19 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry Max: The Curse of Brotherhood w wersjach na Xboksa 360 oraz PC, wynikach sprzedaży Octodad: Dadliest Catch, dodatku DLC do Dead Rising 3, filmie Free to Play, a także o popularności darmowej strategii Stronghold Kingdoms. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Max: The Curse of Brotherhood – zapowiedziano nową platformówkę na Xboksa 360
Max: The Curse of Brotherhood – zapowiedziano nową platformówkę na Xboksa 360

wiadomość16 marca 2013

Studio deweloperskie Press Play zapowiedziało nową platformówkę Max: The Curse of Brotherhood, która ma być duchową kontynuacją gry Max & The Magic Marker z 2010 roku. Produkcja trafi wiosną tego roku na Xboksa 360.

X360
XONE
PC
PS4
Switch