Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2014, 14:37

autor: Sarge

Wieści ze świata (Max: The Curse of Brotherhood, Octodad: Dadliest Catch, Titanfall) 19/3/14

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry Max: The Curse of Brotherhood w wersjach na Xboksa 360 oraz PC, wynikach sprzedaży Octodad: Dadliest Catch, dodatku DLC do Dead Rising 3, filmie Free to Play, a także o popularności darmowej strategii Stronghold Kingdoms. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dragon Age: Początek

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Dragon Age: Początek. Dzieło studia BioWare można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 4,99 euro (ok. 21 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Octodad: Dadliest Catch

Studio Young Horses ogłosiło, że gra Octodad: Dadliest Catch sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 90 tysięcy egzemplarzy. Tytuł ukazał się na PC pod koniec stycznia bieżącego roku, a w kwietniu planowana jest premiera wersji na PlayStation 4. Twórcy są zadowoleni z uzyskanego wyniku tym bardziej, że w najbliższym czasie powinien się jeszcze poprawić.

Dead Rising 3

W usłudze Xbox Live zadebiutował dodatek DLC The Last Agent do gry Dead Rising 3. Rozszerzenie zawiera misje fabularne kręcące się wokół agenta Brada Parka, a oprócz tego wprowadza sześć nowych broni i jeden pojazd. DLC kosztuje 9,99 dolarów (ok. 30 zł bez podatku VAT) lub jest dostępne bez dodatkowych opłat dla posiadaczy przepustki Season Pass.

Stronghold Kingdoms

Według danych zespołu Firefly Studios, w darmowej grze Stronghold Kingdoms zarejestrowano do tej pory ponad 3,5 miliona kont. Miesięcznie aktywnych jest ok. 200 tysięcy graczy. Do społeczności Stronghold Kingdoms należą w tej chwili obywatele przeszło stu państw. Stronghold Kingdoms to strategiczna gra przeglądarkowa wchodząca w skład popularnej serii Twierdza. Tytuł jest dostępny pod tym adresem.

Xbox One

Firma Microsoft poinformowała, że w najbliższych miesiącach na Xboksie One zadebiutuje co najmniej 25 gier niezależnych od różnych zespołów deweloperskich. Wśród nich można wymienić takie tytuły jak CastleStorm, Contrast, Divekick, Guacamelee! Super Turbo Championship Edition, Q.U.B.E., Strike Suit Zero czy Roundabout. Pełną listę ujawnionych produkcji znajdziecie pod tym adresem.

Max: The Curse of Brotherhood

Studio Press Play ujawniło daty premier gry Max: The Curse of Brotherhood w wersjach na Xboksa 360 oraz PC. Edycja konsolowa ukaże się 9 kwietnia bieżącego roku na Xbox Live, a pecetowa zadebiutuje na Steamie 15 kwietnia. Cena zostanie ustalona na poziomie 14,99 dolarów (ok. 63 zł). Warto dodać, że od grudnia ubiegłego roku produkcja jest dostępna na Xboksie One.

Max: The Curse of Brotherhood to platformówka dostępna jak dotąd tylko na Xboksie One - Wieści ze świata (Max: The Curse of Brotherhood, Octodad: Dadliest Catch, Titanfall) 19/3/14 - wiadomość - 2014-03-19
Max: The Curse of Brotherhood to platformówka dostępna jak dotąd tylko na Xboksie One

Free to Play

Dzisiaj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam ma miejsce premiera filmu dokumentalnego Free to Play. Opowiada on o trzech graczach przygotowujących się do oficjalnego turnieju w grze Dota 2. Będziemy mogli przyjrzeć się bliżej także ich życiu i rodzinie. Film oficjalnie powinien stać się dostępny na Steamie wieczorem, ale już teraz można go wstępnie pobrać na dysk twardy swojego komputera. Więcej informacji na temat Free to Play znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Titanfall

Firma Electronic Arts po raz kolejny przesunęła datę premiery gry Titanfall w wersji na Xboksa 360 – tym razem na 11 kwietnia bieżącego roku w Europie (trzy dni wcześniej w USA). Początkowo produkcja studia Respawn Entertainment miała ukazać się 13 marca równocześnie na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360, ale tę ostatnią edycję opóźniono jakiś czas temu na 27 marca. Tego terminu również nie dało się dotrzymać, bo odpowiadające za port studio Bluepoint wciąż ma jeszcze pewne rzeczy do poprawy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Deus Ex: The Fall
 2. Kingdom Under Fire II
 3. Making History: The Great War
 4. Archlord II
 5. Max: The Curse of Brotherhood
 6. MXGP: The Official Motocross Videogame
 7. 1… 2… 3… KICK IT! (Drop That Beat Like an Ugly Baby)
 8. Flights of Fancy: Two Doves
 9. Hush
 10. Myster Case Files: Fate’s Carnival
 11. EA Sports UFC

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. SimCity – tryb offline (PL)
 2. Deus Ex: The Fall – zwiastun na premierę
 3. Diablo III: Reaper of Souls – Koniec jest bliski
 4. Kingdom Under Fire II – personalizacja
 5. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – zwiastun na premierę
 6. Yaiba: Ninja Gaiden Z – zwiastun na premierę
 7. Child of Light – Making-of #1: Gameplay & Art (PL)