Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: Fate's Carnival (PC)
OkładkaMystery Case Files: Fate's Carnival (PC)

Mystery Case Files: Fate's Carnival PC

Dziesiąta odsłona popularnej serii, łączącej elementy detektywistycznych gier przygodowych z casualową rozrywką, polegającą na znajdowaniu ukrytych przedmiotów.

Przygodowe | ukryte przedmioty | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: Fate's Carnival Premiera PC

26listopada2013

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mystery Case Files: Fate's Carnival to dziesiąta pełnoprawna odsłona popularnej serii, wykreowanej przez Big Fish Games w 2005 roku. Od samego początku twórcy starają się łączyć elementy detektywistycznych gier przygodowych z dreszczykiem oraz casualową rozrywką, polegającą na znajdowaniu ukrytych przedmiotów. Cykl doczekał się także kilku odsłon na inne platformy sprzętowe, takie jak Nintendo Wii, Nintendo DS i urządzenia mobilne.

Fabuła tej części gry nawiązuje do czwartej odsłony serii, zatytułowanej Madame Fate. Ponownie wcielamy się w postać detektywa specjalizującego się w trudnych i tajemniczych sprawach, a los rzuca nas po raz wtóry do miejsca, gdzie kilka lat temu próbowaliśmy zapobiec śmierci cygańskiej wróżbitki. Madame Fate powraca z zaświatów z zamiarem odwrócenia biegu zdarzeń, które doprowadziły do jej śmierci. Wszystkiemu winna jest niejaka Alister Dalimar – złowroga wiedźma, która, jak się okazuje, uwięziła także dwanaście innych osób. Naszym zadaniem jest uratowanie całej dwunastki oraz pokonanie potężnej czarownicy.

Fate's Carnival stanowi oczekiwany przez fanów powrót do korzeni serii. W grze spotkamy znane z poprzednich odsłon lokacje oraz postacie, choć nie zabraknie także zupełnie nowych wątków i bohaterów. Gra składa się z czternastu rozdziałów, polegających w głównej mierze na eksploracji kolejnych mrocznych lokacji i znajdowaniu w jak najkrótszym czasie ukrytych tam przedmiotów, stanowiących ważny trop w prowadzonej przez nas sprawie. Od czasu do czasu będziemy też musieli uporać się z mniej lub bardziej wyszukanymi zagadkami logicznymi, a w chwilach relaksu pograć w klasycznego pasjansa. Wśród nowych elementów, wprowadzonych przez autorów w tej odsłonie gry, wymienić też należy inteligentnego czarnego kota, którego otrzymujemy w prezencie od Madame Fate. Potrafi on przedostać się w trudno dostępne miejsca i zdobyć pozornie nieosiągalny dla nas przedmiot.

Oprawa graficzna Fate’s Carnival nie odbiega w znaczącym stopniu od wypracowanego przez lata stylu serii. W odwiedzanych przez nas lokacjach dominują ciemne, lecz intensywne barwy, ułatwiające wyłowienie z kolejnych scenerii poszukiwanych przez nas przedmiotów. Podobnie jak jej wcześniejsze odsłony, gra cechuje się mrocznym i tajemniczym klimatem, utrzymanym w konwencji popularnych opowieści z dreszczykiem.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mystery Case Files: Fate's Carnival: 12+

Mystery Case Files: Fate's Carnival Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1.3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8