Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery of the Ancients: Lockwood Manor (PC)
OkładkaMystery of the Ancients: Lockwood Manor (PC)

Mystery of the Ancients: Lockwood Manor PC

Mystery of the Ancients: Lockwood Manor to opracowana przez zespół Mariaglorum casualowa przygodówka grozy, wzbogacona elementami typu hidden object.

Przygodowe | ukryte przedmioty | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery of the Ancients: Lockwood Manor Premiera PC

27września2011

producent: Mariaglorum wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mystery of the Ancients: Lockwood Manor to casualowa opowieść grozy łącząca elementy gatunku hidden object z rozwiązaniami znanymi z tradycyjnych gier przygodowych. Projekt wyszedł spod ręki deweloperów ze studia Mariaglorum.

Tytułowe Lockwood Manor to okryta niesławą ponura rezydencja. Według plotek w XIX wieku w piwnicach tego budynku odbywały się plugawe rytuały, w których szaleni kultyści przywoływali demony i próbowali zmusić je do posłuszeństwa. Kampania rozgrywa się w czasach współczesnych, a my wcielamy się w młodego mężczyznę, którego przyjaciele, czyli Jennifer i jej chłopak John, zaginęli w tajemniczych okolicznościach. Pozostawione poszlaki wskazują, że mogą oni przebywać w rezydencji Lockwood. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że John zakuł swoją dziewczynę w kajdany i próbuje odprawić jakiś rytuał. Zanim udaje nam się go przerwać, zostajemy ogłuszeni i uwięzieni w piwnicznej celi. Po odzyskaniu przytomności naszym zadaniem staje się znalezienie sposobu ucieczki, uratowanie Jennifer oraz odkrycie, co tak naprawdę dzieje się w tym budynku.

Mystery of the Ancients: Lockwood Manor stanowi hybrydę gatunkową, łączącą tradycyjne elementy przygodówkowe z casualowymi wyzwaniami typu hidden object. Akcję obserwujemy z oczu bohatera, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Co pewien czas zostajemy także wrzuceni na oddzielne ekrany, kompletnie zagracone różnymi przedmiotami i musimy wśród nich odnaleźć te, które wymienione zostały na specjalnej liście. Dla mniej doświadczonych graczy autorzy przygotowali rozbudowany system podpowiedzi, ale weterani mogą go wyłączyć. W połączeniu z ciekawą historią powoduje to, że Mystery of the Ancients: Lockwood Manor może przypaść do gustu szerokiej publiczności.

Gra oferuje standardowe dla tego gatunku dwuwymiarowe tła wzbogacone elementami animowanymi. Produkcja robi jednak dobre wrażenie pod względem grafiki, gdyż wszystkie ekrany cieszą oko ilością detali i skutecznie pomagają w tworzeniu atmosfery niepewności.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mystery of the Ancients: Lockwood Manor: 12+