Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: Dire Grove (PC)
OkładkaMystery Case Files: Dire Grove (PC)

Mystery Case Files: Dire Grove PC

Gra typu „hidden object" wchodząca w skład znanego cyklu Mystery Case Files.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: Dire Grove Premiera PC

25listopada2009

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna część jednej z najpopularniejszych serii gier typu "hidden object". Dire Grove kontynuuje trend rozpoczęty przez swojego poprzednika (Mystery Case Files: Return to Ravenhearst) wzbogacając rozgrywkę bardzo silnie zarysowanym wątkiem przygodowym.

Ludzie od wieków szeptem przekazywali sobie historię Dire Grove oraz istoty, która nawiedza to miejsce. Z czasem opowieść przekształciła się w legendę, w którą nikt już nie wierzył. Odkopany w Anglii artefakt pokazał, że zbyt pochopnie uznano ją za bajkę. Chcąc poznać prawdę czwórka studentów udała się do owianej tajemnicą mieściny i słuch po nich zaginął. Utknąwszy w samym środku potężnej zamieci śnieżnej gracz natyka się na porzucony samochód, w którym znajduje list błagający o pomoc.

Najnowsza część serii Mystery Case Files podąża ścieżką wytyczoną przez Return to Ravenhearst. Poprzez wprowadzenie silnie zarysowanego scenariusza, z którym w logiczny sposób powiązano wszystkie zagadki staje się pełnowymiarową, choć uproszczoną grą przygodową. Cała rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, polegających zarówno na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów, jak i takich, w których sednem jest właściwe używanie przedmiotów. Twórcy nie zapomnieli o mniej doświadczonych graczach - dzięki brakowi limitów czasowych i rozbudowanemu systemowi podpowiedzi z ukończeniem przygody poradzą sobie nie tylko weterani gatunku.

Dire Grove zachwyca piękną ręcznie malowaną grafiką, która nie tylko jest pełna detali, ale wzbogacona została również szeregiem animacji. W grze praktycznie nie występują statyczne lokacje - w każdej z nich coś się rusza: pada śnieg, w kominku pali się ogień, zasłony łopoczą na wietrze itd. Podwyższona rozdzielczość powoduje, że nie ma problemów z dostrzeżeniem nawet małych i dobrze ukrytych przedmiotów. Stronę wizualną uatrakcyjniają ponadto częste przerywniki filmowe z udziałem żywych aktorów. Doskonale sprawdza się także ścieżka dźwiękowa: od nastrojowej muzyki, poprzez dobrze podłożone głosy, na efektach dźwiękowych kończąc.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mystery Case Files: Dire Grove: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mystery Case Files: Dire Grove Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • 346 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7