Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Drawn: The Painted Tower (PC)
OkładkaDrawn: The Painted Tower (PC)

Drawn: The Painted Tower PC

Bardzo ładna wizualnie gra przygodowa zawierająca w sobie wiele mini-gierek i łamigłówek. Gracz musi uratować dziewczynkę zamkniętą na szczycie tajemniczej, malowanej wieży.

Przygodowe | ukryte przedmioty | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drawn: The Painted Tower Premiera PC

4września2009

producent: Big Fish Games wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Drawn: The Painted Tower

Machinarium

The Whispered World

Year Walk

Drawn: The Painted Tower to gra przygodowa opracowana przez firmę Big Fish Games. Studio zajmuje się tworzeniem przede wszystkim mniejszych produkcji casualowych dostępnych głównie w dystrybucji elektronicznej. Deweloper odpowiada między innymi za takie tytuły jak: Mystery Case Files: Return to Ravenhearst, Azada: Ancient Magic czy Mystery in London.

Drawn: The Painted Tower opowiada o podróży do tytułowej tajemniczej wieży, wypełnionej najrozmaitszymi zagadkami i puzzlami. Zadaniem gracza jest przedostanie się na sam szczyt budowli i uratowanie więzionej tam Iris. Niestety nie jest to łatwe, bo potężna klątwa zamknęła piętra wieży w magiczny sposób. Na każdym z nich musimy rozwiązać kolejny sekret, poznając otoczenie i rozmawiając z napotkanymi, nietuzinkowymi postaciami (np. strachem na wróble).

Produkcja łączy w sobie elementy klasycznej przygodówki z dużą ilością łamigłówek oraz bardzo przyjemną oprawą wizualną, utrzymaną w stylistyce baśniowego świata. Podczas zabawy szukamy nowych przedmiotów (niczym w grach z gatunku hidden object), które niejednokrotnie łączymy ze sobą i wykorzystujmy w odpowiednich miejscach. W każdej scenie możemy też rozwiązać kilka prostych mini-gierek. Cały czas na ekranie wyświetlane jest aktualne zadanie, co ułatwia nieco zabawę. W kłopotliwych przypadkach pomocą służy system podpowiedzi.

Rozgrywka w Drawn: The Painted Tower jest raczej prostolinijna - najważniejszym elementem gry jest bowiem zdecydowanie sama opowieść i sposób jej realizacji. Gra przedstawia malownicze, fantastyczne lokacje oraz krajobrazy, które zostały stworzone z dużą dozą pomysłowości i dbałości o szczegóły. Świetnym dopełnieniem całości jest też udana warstwa muzyczna, doskonale budujące odpowiednią atmosferę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drawn: The Painted Tower: Odpowiednia dla każdego wieku.

Drawn: The Painted Tower Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • 643 MB HDD
  • Windows XP/Vista