Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Vampyre Story (PC)
OkładkaA Vampyre Story (PC)

A Vampyre Story PC

A Vampyre Story to klasyczna gra przygodowa (point & click) zrealizowana przez zespół fachowców, którzy w latach 90-tych stworzyli szereg największych przygodowych hitów wszechczasów, w tym Monkey Island czy Day of the Tentacle.

Przygodowe | point-and-click | wampiry

A Vampyre Story Premiera PC

17listopada2008

pudełko PL

27lutego2009

producent: Autumn Moon Entertainment wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

A Vampyre Story to klasyczna gra przygodowa (point & click) zrealizowana przez zespół fachowców, którzy w latach 90. stworzyli szereg największych przygodowych hitów wszech czasów, w tym Monkey Island czy Day of the Tentacle. Gdy po latach spadło zainteresowanie tego typu produkcjami, musieli oni opuścić szeregi firmy LucasArts. Szczęśliwie dla miłośników tego rodzaju gier pod szyldem Autumn Moon Entertainment zdecydowali się nadal robić to, co kochają najbardziej, tj. gry przygodowe z ładną, kolorową, ręcznie rysowaną grafiką oraz znakomitą i zabawną fabułą. A Vampyre Story to pierwszy owoc ich wysiłków.

Na wstępie należy zaznaczyć, że produkcja ta, podobnie jak choćby słynna Syberia, wykorzystuje silnik graficzny Virtools. Wszystkie tła zrealizowano za pomocą grafiki 2D, zaś postacie to modele trójwymiarowe (by lepiej wkomponowały się w tła, użyto filtru celshaded 2D). Wszelkiego rodzaju animacje to również grafika 3D. Całość utrzymano w tonie podobnym do dawnych produkcji LucasArts czy też gier w stylu Runaway: A Road Adventure. Jeżeli chodzi o zastosowany interfejs, to nie mogło być innego niż wariacja znakomitego i sprawdzonego SCUMM-u.

Opowiadana historia ma miejsce w Europie około roku 1880, czyli w tzw. epoce wiktoriańskiej. Bohaterką jest młoda francuska gwiazda operowa o imieniu Mona, która stała się obiektem obsesji obłąkanego wampira. Pewnego dnia ów krwiożerczy osobnik porywa ją do swego zamczyska i zamienia w wampirzycę. Gracz musi pomóc jej uciec z zamku, wrócić do Paryża i zrealizować marzenia o staniu się sławną śpiewaczką operową. Wziąwszy pod uwagę fakt, że Mona jest wampirzycą, jest to zadanie niełatwe i zabawne zarazem. Akcję gry podzielono na dwa rozdziały. W każdym z nich nasza bohaterka staje przed licznymi problemami i zagadkami do rozwiązania, a ponadto zyskuje jedną wampirzą moc: zamianę w nietoperza i wysysanie krwi istotom żyjącym (wbrew pozorom gra nie jest brutalna i Mona nie zabija ludzi).

A Vampyre Story to humorystyczna gra z licznymi gagami, z których słynęły przygodówki LucasArts. Autorzy zapewniają, że do jej ukończenia wymagana jest mniejsza ilość czasu niż do przejścia Curse of Monkey Island, ale zarazem większa niż w przypadku Full Throttle.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 534 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.9 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

A Vampyre Story cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI A Vampyre Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

A Vampyre Story Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista