Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2010, 10:17

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano epizodyczną odsłonę przygodówkowego cyklu A Vampyre Story

Mamy dobre wieści dla fanów humorystycznych przygodówek. Bill Tiler (szef studia Autumn Moon) ogłosił bowiem, że w produkcji znajduje się kolejna cześć cyklu Vampyre Story, która zostanie wydana w formie epizodycznej na PC oraz iPada.

Mamy dobre wieści dla fanów humorystycznych przygodówek. Bill Tiler (szef studia Autumn Moon) ogłosił bowiem, że w produkcji znajduje się kolejna cześć cyklu Vampyre Story, która zostanie wydana w formie epizodycznej na PC oraz iPada.

Zapowiedziano epizodyczną odsłonę przygodówkowego cyklu A Vampyre Story - ilustracja #1

Pretekstem do ujawnienia istnienia projektu było oczywiście wczorajsze Halloween. Grę nazwano A Vampyre Story: Year One i wpierw wydana zostanie jej wersja na iPada a za nią podąży edycja pecetowa. Na razie nie za wiele wiadomo o samej fabule. Ponownie wcielimy się w Monę – przemienioną w wampira słynną operową śpiewaczkę, która była bohaterką poprzednich części. Towarzyszyć jej będzie tradycyjnie Froderick, czyli obdarzony sarkastycznym poczuciem humoru nietoperz. W trakcie naszych przygód zwiedzimy m.in. Zamek Warg oraz wiele innych lokacji w krainie Draxslywania. Zgodnie z nazwą (Year One to nic innego jak Rok Pierwszy) gra będzie prequelem głównych odsłon serii.

Twórcy nie byli jeszcze gotowi wyjawić dokładnie kiedy Vampyre Story: Year One trafi do sprzedaży, stwierdzili jednak, że powinno to nastąpić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Co ciekawe, oznacza to, że gra wydana zostanie na długo przed Vampyre Story 2: A Bat’s Tale. Nad tym drugim projektem Autumn Moon pracuje już od ponad osiemnastu miesięcy, jednak według najnowszych informacji zadebiutuje on dopiero jesienią przyszłego roku. Jedną z głównych przyczyn opóźnienia są tarcia na linii deweloper-wydawca. Twórcy wzięli się za Year One m.in. po to, by umilić fanom długi czas oczekiwania na pełnowymiarową kontynuację.

Zapowiedziano epizodyczną odsłonę przygodówkowego cyklu A Vampyre Story - ilustracja #2

Na A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale poczekamy jeszcze co najmniej rok.

Autumn Moon to ulokowane w Stanach Zjednoczonych studio specjalizujące się w przygodówkach. Założył je w 2004 Bill Tiller - prawdziwy weteran branży i człowiek który zaprojektował szatę graficzną takich klasyków jak Full Throttle, Outlaws czy The Curse of Monkey Island. Jak dotąd zespół ukończył dwie produkcje – w 2008 roku wydane zostało jego debiutanckie dzieło, czyli A Vampyre Story, a rok później premierę miało Ghost Pirates of Vooju Island.

Dwie dotychczasowe gry studia spotkały się z raczej ciepłym przyjęciem zarówno fanów jak i prasy branżowej. Krytyka ograniczała się do nie zawsze dobrych dialogów oraz zbyt łatwych i czasami nudnych łamigłówek. By nie dopuścić do powtórzenia tych błędów do prac nad Vampyre Story 2: A Bat’s Tale zaproszono Larry’ego Ahrena i Jessego Clarka, którzy współtworzyli scenariusze oraz zagadki w takich klasykach jak: Full Throttle, Sam and Max: Hit the Road czy The Curse of Monkey Island. Możemy zatem spodziewać, że kolejne gry studia zaoferują spory skok jakościowy.