Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Vampyre Story: Year One (PC)
OkładkaA Vampyre Story: Year One (PC)

A Vampyre Story: Year One PC

Epizodyczna seria humorystycznych gier przygodowych, która rozgrywa się w uniwersum znanym z A Vampyre Story i A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale. W grze wcielamy się w Monę, słynną operową śpiewaczkę i wampirzycę. Jej nieodłącznym towarzyszem jest sarkastyczny nietoperz Froderick.

Przygodowe | point-and-click | wampiry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Vampyre Story: Year One Premiera PC

anulowana

producent: Autumn Moon Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A Vampyre Story: Year One

Grim Fandango (1998)

Sam & Max: Sezon 1

Tales of Monkey Island

Vampyre Story: Year One to epizodyczna seria gier przygodowych, których akcja toczy się przed wydarzeniami z A Vampyre Story oraz A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale. Za produkcję ponownie odpowiada studio Autumn Moon. Założył je w 2004 Bill Tiller - prawdziwy weteran branży i człowiek który zaprojektował szatę graficzną takich klasyków jak Full Throttle, Outlaws czy The Curse of Monkey Island. Ponadto przy tworzeniu Vampyre Story: Year One udział brali Larry Ahren i Jesse Clark, czyli ludzie którzy odpowiadali za scenariusze oraz zagadki w takich przebojach jak Full Throttle, Sam and Max: Hit the Road czy wspomniane już The Curse of Monkey Island.

Ponownie wcielamy się w Monę – przemienioną w wampira słynną operową śpiewaczkę. Towarzyszy jej tradycyjnie Froderick, czyli obdarzony sarkastycznym poczuciem humoru nietoperz. W trakcie naszych przygód zwiedzimy m.in. Zamek Warg oraz wiele innych lokacji w krainie Draxslywania.

Vampyre Story: Year One to czysta przygodówka point & click. Całą zabawa polega na zwiedzaniu kolejnych lokacji, szukaniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Mocną stroną gry jest grafika. Utrzymane w kreskówkowych stylu trójwymiarowe postacie nałożono na piękne ręcznie malowane tła, tworząc bardzo atrakcyjną mieszankę.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.4 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Vampyre Story: Year One: Odpowiednia dla każdego wieku.