Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ankh: Heart of Osiris (PC)
OkładkaAnkh: Heart of Osiris (PC)

Ankh: Serce Ozyrysa PC

Ankh: Heart of Osiris

Ankh: Heart of Osiris jest kontynuacją wydanej w 2005 roku przygodówki Ankh: The Tales of Mystery, za której powstanie odpowiada studio Deck13 Interactive.

Przygodowe | point-and-click | starożytność | mitologia egipska

Ankh: Serce Ozyrysa Premiera PC

17listopada2006

pudełko PL

9listopada2007

producent: Deck13 Interactive wydawca: Micro Application wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ankh: Heart of Osiris to pozycja, która wprawdzie nie jest pełnoprawną kontynuacją The Tales of Mystery, ale z pewnością osłodzi wszystkim fanom tej klasycznej gry przygodowej oczekiwania na kolejną część Ankha. Określany przez twórców mianem kolejnego epizodu, Heart of Osiris ponownie pozwala nam na interakcję ze znanymi bohaterami oraz kontynuuje wiele wątków z pierwowzoru.

Warstwa fabularna gry traktuje o dalszych losach dobrze znanych z pierwszej odsłony – Assila i Thary. Głównym bohaterem pozostaje młodzieniec, lecz scenariusz nie ogranicza nas tylko do tej postaci – gracz ma także możliwość kontrolowania urodziwej Thary, a nawet samego Faraona. Fabuła najnowszej odsłony przedstawia wiele zagadnień i wątków z pierwszej części w zupełnie nowym świetle, zaś scenariusz obfituje w zaskakujące wydarzenia. Assil w pewnym momencie traci Ankha na rzecz Osirisa, który sprzyjające warunki zamierza skutecznie wykorzystać, ponownie usiłując przedostać się do świata żywych – umożliwia mu to moc zawarta w tytułowym, mitycznym przedmiocie. Do realizacji misternego planu potrzebuje jednak swojego serca, skradzionego wieki temu przez odwiecznego wroga Setha i ukrytego gdzieś w Egipcie. Stąd podtytuł drugiego epizodu tej przygodówki.

Gracz odwiedza łącznie 15 różnych lokacji, z czego ok. połowa jest zupełnie nowa, zaś reszta wykorzystuje motywy The Tales of Mystery, lecz jest znacznie lepiej dopracowana i zmodernizowana. Silnik programu został w dużej mierze przebudowany i teraz oferuje szereg nowoczesnych technologii, w tym dynamiczne oświetlenie, bardziej realistyczną synchronizacją ust bohaterów z wypowiadanymi kwestiami czy niezawodne wyszukiwanie ścieżek. Mimo to, minimalne wymagania sprzętowe nie uległy poważnym zmianom. Nie zdecydowano się na przebudowę interfejsu, który doskonale sprawdził się w podstawce.

Program jest przystosowany do samodzielnego funkcjonowania i nie wymaga podstawowej wersji gry, lecz silnie zaleca się, by gracz przed rozpoczęciem kolejnego epizodu dobrze zapoznał się z pierwszą częścią, a docelowo ją ukończył – Heart of Osiris silnie bazuje bowiem na opowieści przedstawionej w pierwowzorze i dla świeżych graczy wiele rzeczy może wydawać się zupełnie niezrozumiałych. Oczywiście, duża część występujących bohaterów niezależnych to postacie całkowicie nowe (i czasami bardzo pomysłowe, np. płonący krzak, który podaje się za Boga – motyw znany bynajmniej nie z mitologii egipskiej). Chociaż nie mamy do czynienia z pełnym sequelem, programiści z Deck 13 zapewniają, iż scenariusz Serca Ozyrysa zapewni graczom podobną do pierwszej części długość zabawy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Ankh: Serce Ozyrysa cena w dniu premiery: 6,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ankh: Serce Ozyrysa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Ankh: Serce Ozyrysa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)