Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mitologia egipska

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce mitologia egipska ułożone według popularności.

mitologia egipska
Czas
PC
PC Windows17
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 21Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox1
Mobile
Android1Apple iOS1Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
Więcej
Mniej
Akcji3
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG2 Strategiczne7 Przygodowe5
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Faraon
Faraon

Strategiczne 30 października 1999

Kultowa strategia ekonomiczna stworzona przez studio Impressions Games i wydana przez firmę Sierra Entertainment. Faraon rozgrywa się w dolinie Nilu na przestrzeni kilkunastu stuleci p.n.e. – od epoki wielkich piramid, po czasy Nowego Państwa. Jako faraon, władca Egiptu, gracz musi przekształcić lokalne wioski w potężne metropolie oraz zaspokajać potrzeby swoich poddanych, a także wynieść swój naród ponad inne. Dużą rolę w rozwoju państwa odgrywa rolnictwo, które jest uzależnione od nieprzewidywalnych wylewów Nilu. Gracz rozbudowuje miasta, wznosi słynne budynki (np. piramidy, Sfinksa czy też świątynie Luksoru), a także nadzoruje handel, religię i kulturę. Oprócz zarządzania metropoliami, produkcja oferuje też strategiczną walkę na lądzie i morzu. Faraon zawiera kilka kampanii dla jednego gracza, składających się z kilkudziesięciu misji. Gra odznacza się szczegółową, dwuwymiarową grafiką ukazaną w widoku izometrycznym.

PC

Age of Mythology: Extended Edition
Age of Mythology: Extended Edition

Strategiczne 8 maja 2014

Kolejna, po drugiej odsłonie serii Age of Empires, kompletnie zremasterowana wersja klasycznej strategii autorstwa Ensemble Studios. Oryginalna gra ukazała się w 2002 roku jako spin-off wspomnianej serii i osadzona jest w świecie mitologii. Produkcja oferuje nam pełną zawartość oryginału wraz z oficjalnym dodatkiem The Titans i pozwala opowiedzieć się po stronie jednej z czterech starożytnych cywilizacji: Greków, Egipcjan, Wikingów oraz tajemniczych mieszkańców Atlantydy. Mechanika rozgrywki nie uległa zmianie – nadal mamy więc do czynienia z typowym RTS-em. Gra została jednak w pełni przystosowana do współpracy z nowymi OS-ami i monitorami panoramicznymi. Podrasowaniu uległ zarówno interfejs gry, jak i cała oprawa graficzna tytułu. Autorzy wprowadzili m.in. nowe efekty, dynamiczne oświetlenie czy też cykl dobowy. Przebudowano także tryb multiplayer, dostosowując go do współczesnych standardów i możliwości.

PC

Age of Mythology: The Titans
Age of Mythology: The Titans

Strategiczne 30 września 2003

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego „Age of Mythology”. Rzeczony dodatek wzbogaca oryginalną grę o nową kampanię przeznaczoną dla pojedynczego gracza oraz nowe jednostki, nowe boskie moce, itd.

PC

Age of Mythology
Age of Mythology

Strategiczne 31 października 2002

Strategia rozgrywająca się w starożytności przesączonej grecką mitologią. Wcielamy się w przywódcę jednej z kilku cywilizacji i dbamy o jej rozwój. Specyfika gry sprawia, że często walczymy z mitologicznymi stworami i wchodzimy w układy z bogami. Od strony rozgrywki tytuł posiada wszelkie cechy serii Age of Empires – warstwę ekonomiczną, militarną, czy chociażby technologiczną.

PC

Kleopatra: Królowa Nilu
Kleopatra: Królowa Nilu

Strategiczne 28 lipca 2000

Oficjalne rozszerzenie do gry Faraon, kultowej strategii ekonomicznej od studia Impressions Games i firmy Sierra Entertainment, które ponownie przenosi gracza w świat starożytnego Egiptu. Tym razem, zgodnie z tytułem dodatku Kleopatra: Królowa Nilu, gracz przenosi się w nieco bliższe czasy, gdy w kraju rządziła królowa Kleopatra – najsłynniejsza kobieta w dziejach egipskiego imperium. Do zadań gracza należy odpieranie Rzymian, rozbudowa wspaniałych miast oraz wznoszenie historycznych monumentów, w tym słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej czy niemniej sławnej latarni morskiej na Faros. Do dyspozycji gracza oddano 14 nowych scenariuszy historycznych (np. walka u boku Marka Antoniusza przeciwko Oktawianowi), a oprócz dodatkowych misji w rozszerzeniu Kleopatra: Królowa Nilu pojawiają się nieznane wcześniej gałęzie przemysłu, budynki i wynalazki. W grze musimy zmierzyć się z takimi rywalizującymi nacjami, jak Persowie, Macedończycy i Rzymianie, a także ze zwykłymi rabusiami. Inną nowością są klęski żywiołowe: gradobicia i szarańcze.

PC

Faraon: Złota Edycja
Faraon: Złota Edycja

Strategiczne 23 marca 2001

Faraon: Złota Edycja to pakiet zawierający dwa przebojowe RTS-y studia deweloperskiego Impressions Games. W zestawie znalazły się gry Faraon oraz Kleopatra: Królowa Nilu. Dodatkowo staraniem polskiego dystrybutora - firmy Play It - do pakietu dołączono multimedialną encyklopedię „Egipt” z serii "Wielkie Encyklopedie Kultur Starożytnych" wydawnictwa Fogra.

PC

Ankh: Klątwa Mumii
Ankh: Klątwa Mumii

Przygodowe 4 listopada 2005

Ankh: The Tales of Mystery jest przygodówką wyposażoną w klasyczny interfejs point-and-click i osadzoną w realiach starożytnego państwa egipskich faraonów.

PCNDS

Age of Mythology: Złota Edycja
Age of Mythology: Złota Edycja

Strategiczne 7 września 2004

Age of Mythology: Złota Edycja to specjalne wydanie opartej na greckiej mitologii, przebojowej strategii czasu rzeczywistego, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski Ensemble Studios. W pakiecie znalazły się gra Age of Mythology oraz jej oficjalne rozszerzenie Age of Mythology: The Titans, wprowadzające m.in. nową rasę - Atlantów.

PC

Sphinx and the Cursed Mummy
Sphinx and the Cursed Mummy

Akcji 10 listopada 2003

Sphinx and the Cursed Mummy to przygodowa gra akcji, która przenosi nas do mitycznej wersji starożytnego Egiptu. W trakcie zabawy wcielamy się w dwójkę tytułowych bohaterów, którzy starają się pokrzyżować plany złowrogiego Seta. W tym celu przemierzają zróżnicowane etapy i na swój sposób stawiają czoła problemom; podczas gdy Sfinks doskonale radzi sobie w bezpośrednich starciach z adwersarzami, Mumia przekrada się za ich plecami. Zabawę urozmaicają również liczne zagadki środowiskowe.

PCSwitchPS2XBOXGCN

The Mummy
The Mummy

Akcji 22 listopada 2000

Bazująca na kinowym hicie z 1999 roku gra akcji z widokiem zza pleców postaci. Tytuł pozwala przeżyć wydarzenia z filmu i poznać losy bohaterów z nieco innej perspektywy.

PCPS1

Hieroglyphika
Hieroglyphika

RPG 3 lutego 2016

Przygotowana przez niezależnego dewelopera M. Hankę produkcja, łącząca w sobie elementy turowego RPG oraz roguelike. Hieroglyphika zabiera gracza w podróż do Egiptu, gdzie główny bohater Howard Carter zostaje uwięziony we wnętrzu starożytnej piramidy, która zapadła się głęboko pod piaski pustyni. Jego zadaniem jest zaś stawienie czoła czyhającym na niego zagrożeniom oraz poznanie tajemnic skrywanych przez gigantyczną budowlę. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji kolejnych tuneli przepastnego labiryntu, gdzie znaleźć możemy przydatny ekwipunek w postaci pancerzy i broni oraz pisane hieroglifami teksty, których odszyfrowanie pozwala na naukę zaklęć. Niebezpieczeństwo niosą zaś ze sobą zróżnicowani przeciwnicy rodem z mitologii egipskiej oraz wszechobecne pułapki. Zarówno poruszanie się, jak i walka zrealizowane zostały w systemie turowym, kładąc nacisk na aspekt planowania oraz taktykę. Jak na roguelike przystało, każdy błąd skończyć może się zaś permanentną śmiercią bohatera.

PC

Ankh: Battle of the Gods
Ankh: Battle of the Gods

Przygodowe 15 listopada 2007

Battle of the Gods jest trzecią już odsłoną serii Ankh. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów z tego cyklu, akcja rozgrywana jest w starożytnym Egipcie. Poznajemy dalsze losy Assila i Thary.

PC

Immortal Redneck
Immortal Redneck

Akcji 25 kwietnia 2017

Hybryda FPS-a i roguelike’a, w której wcielamy się w tytułowego wieśniaka. W niewyjaśnionych okolicznościach bohater trafia do starożytnego Egiptu – jako ożywiona mumia zapuszcza się w głąb piramid, gdzie ma nadzieję odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Wiąże się to oczywiście z koniecznością stawienia czoła tabunom przeciwników.

PCPS4XONESwitch

Ankh: Serce Ozyrysa
Ankh: Serce Ozyrysa

Przygodowe 17 listopada 2006

Ankh: Heart of Osiris jest kontynuacją wydanej w 2005 roku przygodówki Ankh: The Tales of Mystery, za której powstanie odpowiada studio Deck13 Interactive. Fabuła gry przedstawia dalsze losy Assila i Thary, a gracz ma za zadanie pomóc głównym bohaterom odszukać niezwykle potężny artefakt - tytułowe Serce Ozyryzsa.

PC

The Egyptian Prophecy: The Fate of Ramses
The Egyptian Prophecy: The Fate of Ramses

Przygodowe 30 marca 2004

Gra przygodowa osadzona w czasach wielkości państwa egipskiego. Wcielamy się w postać młodej księżniczki – Mai, która musi uratować życie Ramzesa II.

PC

Pharaonic
Pharaonic

RPG 28 kwietnia 2016

Opracowane przez hiszpańskie studio Milkstone RPG akcji z w konwencji side-scrollowej zręcznościówki 2.5D. W grze Pharaonic wcielamy się w postać nieustraszonego bohatera, którego celem jest odkrycie mrocznej tajemnicy Ahmosisa I, zwanego Czerwonym Faraonem. Zadanie to nie będzie należało do najłatwiejszych, gdyż na naszej drodze staną żołnierze armii faraona, a także niezliczona ilość pułapek i niebezpiecznych, mitycznych stworów. Mechanika rozgrywki przenosi typowe rozwiązania gier hack-and-slash w nieco oldskulową stylistykę klasycznych zręcznościówek z widokiem z boku. Podstawę gameplayu stanowi wzorowany na serii Dark Souls, rozbudowany i wymagający model walki, zaadoptowany do realiów side-scrollowego slashera. Podczas zabawy rozmawiamy też z napotkanymi postaciami i odkrywamy kolejne sekrety fabuły oraz dziesiątki alternatywnych ścieżek, które kryć mogą zarówno cenne skarby, jak i śmiertelne pułapki. Całość dopełnia zaś typowy dla gatunku system rozwoju i modyfikacji postaci.

PCPS4XONE

Łowca Demonów 4: Tajemnice światła
Łowca Demonów 4: Tajemnice światła

Przygodowe 8 lutego 2018

Czwarta odsłona serii przygodówek z ukrytymi przedmiotami tworzonej przez serbskie studio Brave Giant. Tym razem wcielamy się w Lilę, czyli siostrzenicę słynnej Dawn Ashmoore, która została porwana przez Setha. Protagonistka musi odnaleźć ciotkę, nim ta zostanie zabita przez starożytne bóstwo pragnące unicestwić ludzkość.

PCANDiOSWP