Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Hieroglyphika (PC)

Hieroglyphika PC

Przygotowana przez niezależnego dewelopera M. Hankę produkcja, łącząca w sobie elementy turowego RPG oraz roguelike.

RPG | turowe | roguelike | taktyczne | 2D | mitologia egipska

PC Windows
Okładka Hieroglyphika (PC)

producent: M.Hanka

wydawca: M.Hanka

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3lutego2016

Hieroglyphika jest niezależną produkcją zawierającą elementy charakterystyczne dla gier typu roguelike oraz RPG. Tytuł trafił na platformę PC, a jego autorem jest jedna osoba – M.Hanka.

Fabuła

Hieroglyphika zabiera gracza w podróż do Egiptu. Główny bohater – Howard Carter – zostaje uwięziony we wnętrzu starożytnej piramidy, która zapadła się głęboko pod piaski pustyni. Jego zadaniem jest stawienie czoła czyhającym na każdym kroku zagrożeniom oraz poznanie tajemnic skrywanych przez gigantyczną budowlę.

Mechanika

Filar rozgrywki w grze Hieroglyphika na platformie PC stanowi zwiedzanie tuneli składających się na przepastny labirynt. Wnętrze piramidy wypełniono sarkofagami, w których znajdujemy przydatny ekwipunek pokroju elementów pancerza i broni, oraz pisane hieroglifami teksty – ich odszyfrowanie pozwala na naukę magicznych zaklęć. Niebezpieczeństwo niosą ze sobą zarówno zróżnicowani przeciwnicy rodem z egipskiej mitologii, jak i wszechobecne pułapki.

Rozgrywka toczy się w trybie turowym – dotyczy to zarówno eksploracji, jak i starć z adwersarzami. Gracz musi przywiązywać dużą wagę do planowania kolejnych ruchów – obranie niewłaściwej taktyki może owocować tym, że wrogowie otoczą i zabiją bohatera. Ta śmierć ma charakter permanentny – kiedy protagonista pożegna się z życiem, jedynym rozwiązaniem jest rozpoczęcie przygody od nowa. Co ciekawe, w grze nie znajdziemy nie tylko żadnego systemu podpowiedzi, lecz także zapisanego alfabetem tekstu – wszystkie informacje, na przykład statystyki przedmiotów, prezentowane są przy pomocy nieskomplikowanych piktogramów.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną gry Hieroglyphika jest prosta, aczkolwiek przejrzysta oprawa graficzna, zrealizowana w stylistyce przywodzącej na myśl sztukę starożytnego Egiptu. Z oryginalnym klimatem przygody dobrze komponuje się specjalnie przygotowany soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hieroglyphika

Wymagania wiekowe Hieroglyphika

odpowiednia dla każdego wieku