Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXSX
Okładka Age of Mythology: Retold (PC)
OkładkaAge of Mythology: Retold (PC)

Age of Mythology: Retold

AoM Retold

Age of Mythology: Retold to remake klasycznej strategii czasu rzeczywistego osadzonej w czasach antycznych. Produkcja pozwala nam pokierować jedną z czterech cywilizacji. Za opracowanie tytułu odpowiada World's Edge znane m.in. z Age of Empires II: Definitive Edition.

Strategiczne | RTS | PvP | starożytność | mitologia nordycka | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | mitologia grecka | mitologia egipska | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Mythology: Retold Premiera

2024

PC XSX

Gry podobne do Age of Mythology: Retold

Age of Empires II: Definitive Edition

Faraon

Zeus: Pan Olimpu

Age of Mythology: Retold to remake strategii z 2002 roku od autorów popularnego cyklu Age of Empires. Tytuł przedstawia zmagania czterech nacji, w których konflikcie uczestniczą zarówno mityczne stworzenia, jak i starożytni bogowie. Nowa wersja RTS-a otrzymała unowocześnioną oprawę audiowizualną oraz interfejs, a także szereg usprawnień stworzonych z myślą o weteranach serii, jak i nowych graczach.

Gameplay

Age of Mythology: Retold jest strategią czasu rzeczywistego, w której rozgrywka opiera się na zarządzaniu jednostkami (cywilami oraz wojskiem), gromadzeniu zasobów oraz wznoszeniu budowli. Konieczne jest także prowadzenie badań nad nowymi technologiami i szkolenie armii. Poza warstwami ekonomicznymi czy militarnymi, w grze kluczową funkcję pełni panteon bogów inny dla każdej nacji (do wyboru mamy cywilizację grecką, egipską, nordycką i atlantydzką).

Decydując się na konkretne wyznanie, otrzymujemy dostęp do przydatnych zaklęć ofensywnych (np. trzęsienia ziemi, rażenia piorunami, wezwania smoka Nidhögga) czy wspierających (w tym przywołania deszczy użyźniających glebę i pomocy driad). Możemy również dołączyć do armii jednostki rodem z mitów (Cyklopa, Pegaza, Meduzę bądź Cerbera), a także pomniejsze bóstwa, których umiejętności mogą przeważyć o losach niejednej bitwy.

Remake oferuje rozległą kampanię złożoną z pięćdziesięciu misji. W toku fabuły przemierzamy kolejne antyczne krainy, biorąc udział w oblężeniu Troi, tocząc boje na pustkowiach Midgardu i podążając za sekretami Egiptu.

Tryby gry

Poza kampanią oraz wyzwaniami dla pojedynczego gracza tytuł pozwala również na zabawę wieloosobową. W Age of Mythology: Retold dostępny jest tryb sieciowy dla maksymalnie dwunastu osób, jak i Arena Bogów – seria prób, do których przystąpić możemy w kooperacji z innymi fanami. Regrywalność scenariuszy zapewniają proceduralnie generowane mapy, a dzięki wbudowanemu edytorowi, sami opracujemy nowe miejsca do toczenia wojen.

Ostatnia modyfikacja 5 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Wymagania wiekowe Age of Mythology: Retold: 12+

PC
XSX