Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Mythology: Retold (PC)
OkładkaAge of Mythology: Retold (PC)

Age of Mythology: Retold PC

AoM Retold

Age of Mythology Retold to odświeżona wersja klasycznej strategii czasu rzeczywistego osadzonej w czasach antycznych. Produkcja pozwala nam pokierować jedną z czterech cywilizacji. Za opracowanie tytułu odpowiada World's Edge znane m.in. z Age of Empires II: Definitive Edition.

Strategiczne | RTS | starożytność | mitologia nordycka | reedycje/remastery/remaki | mitologia grecka | mitologia egipska | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Mythology: Retold Premiera PC

data nieogłoszona

Gry podobne do Age of Mythology: Retold

Age of Empires II: Definitive Edition

Zeus: Pan Olimpu

Faraon

Age of Mythology Retold to kolejna odświeżona wersja strategii czasu rzeczywistego z 2002 roku. Za opracowanie tytułu odpowiada World's Edge – studio znane między innymi z Age of Empires II: Definitive Edition. Wydaniem zajęło się natomiast Xbox Game Studios.

Mechanika

Pod względem mechanik rozgrywki Age of Mythology: Retold nie różni się od swojego pierwowzoru. Mamy więc do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego. Cała zabawa opiera się na wznoszeniu kolejnych budowli, zbieraniu surowców, rozwijaniu nowych technologii, szkoleniu wojsk oraz prowadzeniu wojen. Dodatkowo należy również zadbać o ekonomię naszego „państwa”

Całość osadzona została w alternatywnej wersji antyku. W tej wersji świata bóstwa i postacie z mitów istnieją naprawdę. W związku z tym mogą pojawić się na ziemi i wejść w skład dowodzonych przez nas armii. Jeśli natomiast chodzi o dostępne nacje, to tytuł pozwala pokierować nam czterema cywilizacjami – grecką, egipską, nordycką oraz mieszkańcami Atlantydy.

Ostatnia modyfikacja 10 stycznia 2023

Wymagania wiekowe Age of Mythology: Retold: 12+