Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ankh: Battle of the Gods (PC)
OkładkaAnkh: Battle of the Gods (PC)

Ankh: Battle of the Gods PC

Battle of the Gods jest trzecią już odsłoną serii Ankh. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów z tego cyklu, akcja rozgrywana jest w starożytnym Egipcie. Poznajemy dalsze losy Assila i Thary.

Przygodowe | point-and-click | starożytność | mitologia egipska

Ankh: Battle of the Gods Premiera PC

15listopada2007

Battle of the Gods jest trzecią już odsłoną cieszącej się dość dużą popularnością serii Ankh. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich produkcji, mamy do czynienia z klasycznie zrealizowaną przygodówką. Tytuł ten okraszono ponadto dużą porcją humoru (także czarnego). Akcja rozgrywa się natomiast w starożytnym Egipcie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wszystkie trzy gry wchodzące w skład sagi Ankh są ze sobą bardzo silnie powiązane. Zrozumienie niektórych wątków zawartych w Battle of the Gods stanie się więc możliwe dopiero po zapoznaniu z poprzednio wydanymi tytułami z tego cyklu. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie Deck13 Interactive. Ankh: Battle of the Gods ukazał się wyłącznie na komputery osobiste. W ramach ciekawostki warto jednak dodać, iż równolegle na konsolę Nintendo DS wydano inną grę z tej serii, a mianowicie Ankh: Curse of the Scarab King.

Fabuła opisywanej przygodówki przedstawia oczywiście dalsze losy Assila oraz Thary – wybranki serca głównego bohatera. To jednak młodzieńcem sterujemy przez zdecydowaną większość czasu gry. Możliwość przejęcia kontroli nad Tharą pojawia się jedynie w wybranych momentach zabawy. Zgodnie z tym co sugeruje tytuł najnowszej odsłony serii Ankh, ważna rola przypadła słynnym egipskim bóstwom. Istoty te (między innymi Ra, Isis oraz Anubis) przystępują bowiem do turnieju, mającego na celu wyłonienie najpotężniejszego Boga. Celem głównych bohaterów Ankh staje się między innymi powstrzymanie złowrogiego Seta. Gdyby bowiem temu bóstwu udało się tryumfować, dalsze losy ludzkości byłyby zagrożone.

W trzeciej części sagi odwiedzamy zarówno doskonale poznane już lokacje, jak i zupełnie nowe miejsca. Do tej drugiej grupy można zaliczyć między innymi Luksor, czyli miejscowość położoną w południowym Egipcie. Ponadto Assil w dalszej części rozgrywki udaje się w bardziej egzotyczne zakątki starożytnego świata, znajdujące się poza granicami Egiptu. Producent tym razem większy nacisk położył na oddziaływanie na napotykanie w trakcie zabawy postaci. Assil oraz Thara zajmują się między innymi przekonywaniem ludności Egiptu do zwrócenia swojej wiary w stronę konkretnego bóstwa. Warto też dodać, iż w grze pojawia się kilka osób doskonale znanych z poprzednich odsłon cyklu Ankh. Grafika w dalszym ciągu prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Producent poprawił między innymi animacje widocznych na ekranie postaci. Ładniej prezentują się też odwiedzane lokacje. Ukończenie Battle of the Gods wymaga poświęcenia grze około dziesięciu godzin.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ankh: Battle of the Gods

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Ankh: Battle of the Gods Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)