Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Egypt II: The Heliopolis Prophecy (PC)

Egipt: Przepowiednia Heliopolis PC

Egypt II: The Heliopolis Prophecy

Druga część przygód w starożytnym Egipcie przenosi nas do miasta słońca Heliopolis, gdzie jako młoda kapłanka Tifet musimy odszukać lek dla chorego ojca i pozostałych mieszkańców metropolii.

Przygodowe | point-and-click | starożytność

PC Windows
Okładka Egypt II: The Heliopolis Prophecy (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15września2000

15marca2001

pudełko PL

Ponownie przenosimy się do starożytnego świata, który mieliśmy okazję poznać w grze Egypt 1156 B.C.: Tomb of the Pharaoh. Akcja Przepowiedni Heliopolis rozgrywa się w 1350 roku p.n.e., w metropolii słońca i wiedzy poświęconej kultowi boga Re. Opowieść rozpoczyna się w chwili, gdy to wspaniałe miasto staje w obliczu straszliwej epidemii. Tifet - młoda kapłanka zajmująca się chorobami i medycyną, rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego leku. Tylko ten specyfik może uratować jej przybranego ojca i pozostałych mieszkańców Heliopolis. Będziemy świadkami tajemniczych odkryć i zagadkowych wydarzeń, a śledztwo prowadzone przez Tifet odsłoni podejrzane związki, pomiędzy ośrodkami władzy i religią w starożytnym Egipcie.

Ciekawy scenariusz oraz realistyczna grafika i sugestywny dźwięk, wiernie oddają realia cywilizacji egipskiej sprzed 3000 lat. Rekonstrukcja warstwy historycznej dokonana została przy współudziale historyków. Oryginalna ścieżka dźwiękowa łączy odgłosy starożytności ze współczesną kompozycją muzyczną. Dostępna baza dokumentacji Tifet, to rodzaj encyklopedii zawierającej informacje o egipskich zabytkach, zwyczajach, wierzeniach itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 20 PLN

Gry podobne do Egipt: Przepowiednia Heliopolis

Klasyfikacja PEGI Egipt: Przepowiednia Heliopolis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Egipt: Przepowiednia Heliopolis

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 32MB RAM

Kolejne części przygodówek Syberia i Dracula w tym roku
Kolejne części przygodówek Syberia i Dracula w tym roku

wiadomość11 kwietnia 2010

Firma Anuman Interactive, która przejęła schedę po studiu Microids, ujawniła swoje plany wydawnicze. Francuzi chcą w najbliższych latach zawojować rynek gier przygodowych na wszystkich platformach. Mają im w tym pomóc kontynuacje znanych serii jak Syberia, Egypt czy Dracula.