Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Aztec: The Curse in the Heart of the City of Gold (PC)

Aztec: Klątwa w sercu Złotego Miasta PC

Aztec: The Curse in the Heart of the City of Gold

Młody myśliwy, Mały Wąż, wplątuje się w pełną intryg, niebezpieczną grę dotyczącą losów imperium Azteków. Jako świadek morderstwa musi udowodnić swą niewinność i zapobiec niebezpieczeństwu, które zawisło nad całą starożytną cywilizacją.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Aztec: The Curse in the Heart of the City of Gold (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1grudnia1999

15kwietnia2000

pudełko PL

Aztec to gra francuskiego producenta Cryo Interactive, specjalizującego się w barwnych grach przygodowych. Fabuła gry osadzona została w 1517 roku w dzikiej jeszcze Ameryce, gdy państwo Azteków przeżywało największy i najwspanialszy rozkwit. W grze wcielamy się w postać młodego myśliwego, o imieniu Mały Wąż, który przypadkowo staje się świadkiem morderstwa ważnej osobistości. Przed śmiercią ofiara wyjawia nam tajemnicę o niebezpieczeństwie, które zawisło nad spokojnym imperium Azteków.

Teraz spokojne życie Małego Węża całkowicie się zmieniło gdyż wiedział zbyt wiele oraz został oskarżony o zabicie człowieka. W stolicy Tenochtitln, dzisiejszym Mexico City, nasz bohater musi odkryć prawdziwe przyczyny swoich kłopotów. Jedynym sposobem wyplątania się z zaciskającej się wokół niego sieci jest przeprowadzenie śledztwa na własną rękę, które dotyczy najwyższych władz Azteców, a nawet samego władcy, Montezumy II.

Gra oparta jest o udany engine znany nam z gry Atlantis II. Starożytny świat Azteków odwzorowany jest z dużą pieczołowitością i dbałością o szczegóły historyczne, przy czym pomagali historycy i archeologowie. W grze znajdziemy obszerną encyklopedię, w której zawarta jest obszerna wiedza na temat kultury i cywilizacji Azteków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Aztec: Klątwa w sercu Złotego Miasta

Klasyfikacja PEGI Aztec: Klątwa w sercu Złotego Miasta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Aztec: Klątwa w sercu Złotego Miasta

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233MHz, 64MB RAM

Play 8/2003 już dostępny
Play 8/2003 już dostępny

wiadomość24 lipca 2003

W punktach z prasą na terenie naszego kraju czeka na was od dzisiaj nowy, sierpniowy numer magazynu Play. Na dołączonych doń trzech płytach CD znajdziecie między innymi cztery pełne wersje gier a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele ciekawych tekstów na temat gier już wydanych jak i tych będących jeszcze w fazie produkcji.