Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Atlantis II (PC)

Atlantis II PC

Atlantis II jest kontynuacją wydanej w 1997 roku przygodówki Atlantis: The Lost Tales, za której powstanie odpowiada studio Cryo Interactive. Akcja gry osadzona została w 1043 roku, a gracz kieruje poczynaniami potomka Setha, głównego bohatera pierwszej części.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Atlantis II (PC)

producent: Cryo Interactive

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada1999

13grudnia1999

pudełko PL

Atlantis II stanowi kontynuację bardzo dobrej gry przygodowej z 1997 roku - Atlantis: The Lost Tales. Akcja zaczyna się w roku 1043, gdy w gwiazdozbiorze Kraba pojawia się tajemnicza supernowa gwiazda, która swym blaskiem rozświetla niebo nawet w ciągu dnia. Spowodowała ona pobudzenie się jasnej strony mocy, którą nasz pradziad Seth wchłonął do siebie by pokonać jej ciemną stronę.

Wcielamy się w potomka znanego z części pierwszej Seth`a, który nosi w sobie klucz do wyjaśnienia tej świetlistej zagadki. Będziemy musieli wyruszyć w podróż po świecie, w którym nieustannie plemiona barbarzyńskie ścierają się z doskonale zorganizowanymi społecznościami świata starożytnego. Odwiedzimy tajemniczy Tybet, celtycką Irlandię, porośnięty dżunglą Jukatan oraz cesarskie Chiny. W tej wielkiej podróży będziemy stopniowo odkrywać tajemnicę mocy, aż w końcu przywrócimy porządek i harmonię na świecie.

  • Świat przesączony niezwykłym mistycyzmem, ponad 60 fascynujących postaci: magów i alchemików, królów, rycerzy, a także kapłanów i niewolników.
  • Rozwinięta i wielowątkowa fabuła, niesamowicie realistyczna grafika.
  • Pięć ogromnych terenów do zwiedzenia, w tym Tybet, Irlandia, Jukatan oraz Chiny.
  • Niepowtarzalny klimat.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 342 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Atlantis II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Atlantis II

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233MHz
  • 64MB RAM
Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage
Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage

wiadomość28 sierpnia 2006

Studio Nobilis, odpowiedzialne za prace nad grą The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, noszącą niegdyś nazwę Atlantis V, opublikowało w sieci kolejną porcję obrazków ze swojej przygodówki w stylu point & click. Screenshoty dają nam przedsmak tego, w co zagramy już w październiku bieżącego roku.

Przygodowa seria Atlantis powraca
Przygodowa seria Atlantis powraca

wiadomość24 maja 2006

Dotychczas seria Atlantis doczekała się czterech odsłon, aczkolwiek od wydania Atlantis Evolution minęły już prawie dwa lata. Na szczęście dla wszystkich pecetowych fanów przygodówek francuska firma Nobilis zamierza wypuścić kolejną część wspomnianego cyklu, oznaczoną rzymską piątką.

eXtra Gra Wielkie Hity - Atlantis 2 - problem z dyskiem CD

wiadomość31 maja 2002

CD Projekt z ubolewaniem informuje graczy, którzy kupili grę "eXtra Gra Wielkie Hity - Atlantis 2", że część z nich może mieć problem z poprawnym działaniem gry. Problem polega na niestałej prędkości odtwarzania dysków CD-ROM z grą, co może powodować zawieszanie się programu lub w inny sposób utrudniać zabawę.

Atlantis II w serii "eXtra Gra Wielkie Hity" już w sprzedaży!

wiadomość16 maja 2002

Jak informuje wydawnictwo CD Projekt w punktach sprzedaży prasy oraz sklepach z grami pojawił się drugi numer serii "eXtra Gra Wielkie Hity" z grą Atlantis II. Jest to zrobiona z dużym rozmachem gra przygodowa mieszcząca się aż na 4 płytach CD-ROM. Do gry dołączone jest pismo z opisem przejścia gry oraz informacjami o innych tytułach z oferty CD Projektu. Całość dostępna jest w atrakcyjnej cenie 26,99 zł.

Nowa „eXtra Gra” już wkrótce

wiadomość8 maja 2002

Już za tydzień, 15 maja, w serii "eXtra Gra Wielkie Hity" ukaże się znana gra przygodowa Atlantis II...