Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Atlantis II (PC)
OkładkaAtlantis II (PC)

Atlantis II PC

Atlantis II jest kontynuacją wydanej w 1997 roku przygodówki Atlantis: The Lost Tales, za której powstanie odpowiada studio Cryo Interactive. Akcja gry osadzona została w 1043 roku, a gracz kieruje poczynaniami potomka Setha, głównego bohatera pierwszej części.

Przygodowe | point-and-click

Atlantis II Premiera PC

15listopada1999

pudełko PL

13grudnia1999

producent: Cryo Interactive wydawca: Cryo Interactive wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Atlantis II stanowi kontynuację bardzo dobrej gry przygodowej z 1997 roku - Atlantis: The Lost Tales. Akcja zaczyna się w roku 1043, gdy w gwiazdozbiorze Kraba pojawia się tajemnicza supernowa gwiazda, która swym blaskiem rozświetla niebo nawet w ciągu dnia. Spowodowała ona pobudzenie się jasnej strony mocy, którą nasz pradziad Seth wchłonął do siebie by pokonać jej ciemną stronę.

Wcielamy się w potomka znanego z części pierwszej Seth`a, który nosi w sobie klucz do wyjaśnienia tej świetlistej zagadki. Będziemy musieli wyruszyć w podróż po świecie, w którym nieustannie plemiona barbarzyńskie ścierają się z doskonale zorganizowanymi społecznościami świata starożytnego. Odwiedzimy tajemniczy Tybet, celtycką Irlandię, porośnięty dżunglą Jukatan oraz cesarskie Chiny. W tej wielkiej podróży będziemy stopniowo odkrywać tajemnicę mocy, aż w końcu przywrócimy porządek i harmonię na świecie.

  • Świat przesączony niezwykłym mistycyzmem, ponad 60 fascynujących postaci: magów i alchemików, królów, rycerzy, a także kapłanów i niewolników.
  • Rozwinięta i wielowątkowa fabuła, niesamowicie realistyczna grafika.
  • Pięć ogromnych terenów do zwiedzenia, w tym Tybet, Irlandia, Jukatan oraz Chiny.
  • Niepowtarzalny klimat.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 347 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Atlantis II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Atlantis II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 64MB RAM