Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka Ankh: The Tales of Mystery (PC)

Ankh: Klątwa Mumii

Ankh: The Tales of Mystery | Ankh: Curse of the Scarab King

Ankh: The Tales of Mystery jest przygodówką wyposażoną w klasyczny interfejs point-and-click i osadzoną w realiach starożytnego państwa egipskich faraonów.

Przygodowe | point-and-click | starożytność | mitologia egipska

Okładka Ankh: The Tales of Mystery (PC)

producent: Deck13 Interactive

wydawca: Rebel Games

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

4lis2005

PC

12wrz2008

NDS

Ankh: The Tales of Mystery jest nową wersją gry, wydanej pierwotnie w 1998 roku i zadedykowanej trzydziestodwubitowym komputerom osobistym typu Risc PC marki Acorn Computers. Mamy więc do czynienia z przygodówką, wyposażoną w klasyczny interfejs point & click i osadzoną w realiach starożytnego państwa egipskich faraonów. Rolę głównej postaci spełnia natomiast młodzieniec imieniem Assil, chcący uwolnić się od straszliwej klątwy. Złe moce zmaterializowały się, ponieważ bohater ów ukradł klucz do Wielkiej Piramidy i zorganizował w jej wnętrzu imprezę dla przyjaciół.

Akcję umiejscowiono w prastarym Kairze, a wśród zaimplementowanych lokacji figurują zwykłe domy, rozległe place, wąskie uliczki, przepastne świątynie, bogate pałace etc. Wirtualną rzeczywistość zamieszkuje oczywiście mnóstwo różnorodnych postaci – począwszy od niewolników, poprzez morderców i kapłanów, a skończywszy na bogach (np. władca świata zmarłych, czyli potężny Ozyrys). W pewnym momencie na drodze Assila staje nawet kobieta, która okazuje się wybranką jego serca. Developerzy nie zapomnieli również o wprowadzeniu do zabawy ponad setki przedmiotów oraz starannie przygotowanych głosów bohaterów i nastrojowych ścieżek muzycznych. Całość znakomicie uzupełnia trójwymiarowa oprawa graficzna o zdecydowanie komiksowym charakterze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ankh: Klątwa Mumii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ankh: Klątwa Mumii

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
Ankh: Klątwa Mumii - recenzja gry
Ankh: Klątwa Mumii - recenzja gry

Recenzja 29 maja 2006, 11:58

Akcja została umiejscowiona w Starożytnym Egipcie. Jednak już pierwsze kilka minut gry daje nam do zrozumienia, że znaleźliśmy się w zupełnie innym Państwie Faraonów, niż moglibyśmy się spodziewać. Egipt w Ankh: The Tales of Mystery to współczesna wersja starożytnego mocarstwa. Autorzy wprowadzili wiele odwołań do znanej nam rzeczywistości. A zatem penetrując rozmaite lokacje, tj. Kair, Gizę, pustynię czy okolice Sfinksa, natkniemy się na starożytne billboardy reklamowe, trafimy do myjni ówczesnych pojazdów, czyli wielbłądów. Dowiemy się nawet, że Egipcjanie mają swój oddział SWAT (Snake Warning And Taming), a na pobliskim bazarze znajdziemy stoisko z typowym fast foodem, czyli fishburgerami. Język (mam na myśli wersję anglojęzyczną gry) został również uwspółcześniony i na przykład nasz przewoźnik, z którym odbywamy rejsy po Nilu, mówi, jak rasowy ziomal.

PC
NDS