Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka Ankh: The Tales of Mystery (PC)
OkładkaAnkh: The Tales of Mystery (PC)

Ankh: Klątwa Mumii

Ankh: The Tales of Mystery | Ankh: Curse of the Scarab King

Ankh: The Tales of Mystery jest przygodówką wyposażoną w klasyczny interfejs point-and-click i osadzoną w realiach starożytnego państwa egipskich faraonów.

Przygodowe | point-and-click | starożytność | mitologia egipska

Ankh: Klątwa Mumii Premiera

4lis2005

PC

12wrz2008

NDS

producent: Deck13 Interactive wydawca: Rebel Games wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

Ankh: The Tales of Mystery jest nową wersją gry, wydanej pierwotnie w 1998 roku i zadedykowanej trzydziestodwubitowym komputerom osobistym typu Risc PC marki Acorn Computers. Mamy więc do czynienia z przygodówką, wyposażoną w klasyczny interfejs point & click i osadzoną w realiach starożytnego państwa egipskich faraonów. Rolę głównej postaci spełnia natomiast młodzieniec imieniem Assil, chcący uwolnić się od straszliwej klątwy. Złe moce zmaterializowały się, ponieważ bohater ów ukradł klucz do Wielkiej Piramidy i zorganizował w jej wnętrzu imprezę dla przyjaciół.

Akcję umiejscowiono w prastarym Kairze, a wśród zaimplementowanych lokacji figurują zwykłe domy, rozległe place, wąskie uliczki, przepastne świątynie, bogate pałace etc. Wirtualną rzeczywistość zamieszkuje oczywiście mnóstwo różnorodnych postaci – począwszy od niewolników, poprzez morderców i kapłanów, a skończywszy na bogach (np. władca świata zmarłych, czyli potężny Ozyrys). W pewnym momencie na drodze Assila staje nawet kobieta, która okazuje się wybranką jego serca. Developerzy nie zapomnieli również o wprowadzeniu do zabawy ponad setki przedmiotów oraz starannie przygotowanych głosów bohaterów i nastrojowych ścieżek muzycznych. Całość znakomicie uzupełnia trójwymiarowa oprawa graficzna o zdecydowanie komiksowym charakterze.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Ankh: Klątwa Mumii cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ankh: Klątwa Mumii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Ankh: Klątwa Mumii Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
PC
NDS