Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2007, 15:15

autor: Michał "Sargeras" Markocki

Ankh będzie dostępny na NDS

Niedawno informowaliśmy o wyznaczeniu daty premiery angielskiej lokacji gry Ankh: Heart of Osiris. Tym razem mamy wieści mówiące, że Ankh: The Tales of Mystery, czyli część pierwsza tego cyklu zostanie wydana na platformę Nintendo DS. Wersja na przenośną konsolę będzie miała taką samą fabułę, jak na PC i zostanie wypuszczona w sierpniu przez firmę Xider - międzynarodowy oddział niemieckiego wydawcy bhv Software.

Niedawno informowaliśmy o wyznaczeniu daty premiery angielskiej lokacji gry Ankh: Heart of Osiris. Tym razem mamy wieści mówiące, że Ankh: The Tales of Mystery, czyli część pierwsza tego cyklu, zostanie wydana na platformę Nintendo DS. Wersja na przenośną konsolę będzie miała taką samą fabułę, jak na PC i zostanie wypuszczona w sierpniu przez firmę Xider - międzynarodowy oddział niemieckiego wydawcy bhv Software.

Konsolowy Ankh będzie w mniejszej skali, a interfejs zostanie przeprojektowany na potrzeby dwóch ekranów dostępnych na tym rodzaju konsoli. Mapa w rzucie z góry i okno ekwipunku będą na górnym ekranie, zaś widok gry będzie na dolnym ekranie dotykowym. Chociaż rozmiary cartridge’a uniemożliwią pełne udźwiękowienie Ankha, to będą dostępne niektóre ścieżki dźwiękowe zgrane z tekstem na ekranie - pierwszy raz w grze przygodowej na NDS.

Ankh będzie dostępny na NDS - ilustracja #1

 

Więcej informacji na temat serii Ankh, która jest dziełem studia Deck13, można znaleźć w naszej Encyklopedii i na witrynie oficjalnej.