Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2011, 20:08

autor: Olek

Wydawca gry A Vampyre Story 2: A Bat's Tale desperacko szuka inwestorów

Maleją szanse na wydanie kontynuacji znakomitej przygodówki A Vampyre Story. Twórcy nie mają środków finansowych na dokończenie produkcji gry, która gotowa jest na razie tylko w 30%. Wydawca szuka wciąż inwestorów, ale istnieją poważne obawy, czy A Vampyre Story 2: A Bat's Tale ujrzy światło dzienne.

Mamy złą wiadomość dla miłośników klasycznych przygodówek z interfejsem point'n'click. Jak donosi serwis GBase, prace nad grą A Vampire Story 2: A Bat's Tale zostały wstrzymane. Ani deweloper – studio Autumn Moon Entertainment, ani wydawca – firma Crimson Cow nie dysponują środkami, by ukończyć produkcję. Jeżeli nie uda się szybko znaleźć inwestorów, projekt zostanie anulowany.

Wydana w 2008 roku na pecetach gra przygodowa A Vampyre Story spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem (o czym świadczy chociażby ocena 8.0 przyznana przez recenzenta serwisu gry-online.pl) i wkrótce miała doczekać się sequela. Niestety, szanse na to maleją z dnia na dzień.

Wydawca gry A Vampyre Story 2: A Bat's Tale desperacko szuka inwestorów - ilustracja #1

Bill Tiller, szef studia Autumn Moon Entertainment, wyjawił na łamach nimieckiego serwisu GBase, że prace nad AVS2 ukończono w zaledwie 30% i brakuje środków na dalszą produkcję. Przyczyną problemów są ponoć poczynania dwóch innych firm z branży, które nie dotrzymały zobowiązań, co z kolei miało bezpośrednie przełożenie na budżet całego przedsięwzięcia.

Wydawca tytułu – firma Crimson Cow - wciąż jeszcze próbuje znaleźć inwestorów skłonnych wyłożyć pieniądze na dokończenie gry. Istnieje jednak poważne zagrożenie, że A Bat's Tale nie doczeka się premiery.

A co z innymi odsłonami serii? Kilka tygodni temu na facebookowym profilu AVS Tiller poinformował, że prace nad pierwszym epizodem prequela - A Vampyre Story: Year One – When Mona Met Froderick zostały chwilowo wstrzymane. Podobno gra wymaga już tylko końcowej obróbki i ukończona będzie kiedy tylko deweloperzy z Autumn Moon Entertainment znajdą na to czas. Gorzej wygląda sprawa debiutu pierwszej części cyklu na platformie dystrybucji elektronicznej Steam. Twórcy nie mają środków na wprowadzenie wymaganych przez korporację Valve modyfikacji w silniku A Vampyre Story.