Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2009, 15:02

A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale w produkcji

Jeśli podobała się Wam krążąca duchem wokół legendarnej serii Monkey Island przygodówka A Vampyre Story, ale z jakiegoś względu nie przypadła wam do gustu wampirzyca Mona, radujcie się! Niebawem zagracie sequel (jeden z wielu zapowiadanych), który będzie miała innego protagonistę.

Jeśli podobała się Wam krążąca duchem wokół legendarnej serii Monkey Island przygodówka A Vampyre Story, ale z jakiegoś względu nie przypadła wam do gustu wampirzyca Mona, radujcie się! Niebawem zagracie w sequel (jeden z wielu zapowiadanych), który będzie miał innego protagonistę.

Podtytuł gry – A Bat’s Tale – dużo mówi o nowym-starym bohaterze. Miejsce Mony zajął jej kompan z pierwszej części, gadatliwy nietoperz Froderick. To jego wątłym ciałkiem będziemy kierować przez większość czasu, a naszym zadaniem będzie dotarcie (mogę o tym napisać?) do uwięzionej w tajnym laboratorium wrednego Doktora Mortusa Mony. Naszą elegancką operową diwą po przejściach również przyjdzie nam sterować, ale w znacznie mniejszym stopniu niż w jedynce.

Opowieść Nietoperza przyniesie graczom 25 trójwymiarowych postaci, ponad 40 ręcznie malowanych lokacji, 15 godzin zabawy i mnóstwo świetnych dialogów napisanych przez weteranów branży – Larry’ego Ahrena i Jessego Clarka, którzy pomagali tworzyć magię takich gier, jak: Full Throttle, Sam and Max: Hit the Road czy The Curse of Monkey Island. Wygląda na to, że zespół Autumn Moon wiedział, do kogo się zgłosić, by poprawić i tak już bardzo dobry oryginał.

A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale w produkcji - ilustracja #1

A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale w produkcji - ilustracja #2

A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale w produkcji - ilustracja #3