Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2009, 11:58

autor: Maciej Śliwiński

W Runes of Magic gra już 700 tysięcy europejczyków

Runes of Magic – popularna w Azji gra MMORPG zawitała dwa dni temu do Europy, robiąc wśród graczy furorę. W ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia europejskich serwerów, konta do gry założyło blisko 700 tysięcy graczy.

Runes of Magic – popularna w Azji gra MMORPG zawitała dwa dni temu do Europy, robiąc wśród graczy furorę. W ciągu kilkudziesięciu godzin od uruchomienia europejskich serwerów, konta do gry założyło blisko 700 tysięcy graczy.

Niemiecki wydawca anglojęzycznej wersji gry, firma Frogster, po dwóch dniach została zmuszona do uruchomienia kolejnego europejskiego serwera. W chwili obecnej jest ich dziewięć, część z nich przeznaczona jest dla graczy niemieckojęzycznych. Dodatkowo, na dwóch najbardziej zatłoczonych serwerach – „Laoch” i „Aotacht” - zablokowana została możliwość tworzenia nowych postaci. Obecnie Frogster planuje uruchomienie kolejnych serwerów, spodziewając się jeszcze większego zainteresowania Runes of Magic ze strony graczy.

W Runes of Magic gra już 700 tysięcy europejczyków - ilustracja #1

Sama gra jest niezwykle rozbudowanym i przede wszystkim darmowym tytułem z gatunku MMORPG. Fabuła utrzymanego w klimatach fantasy tytułu osadzona jest w uniwersum Taborea. Jak na MMORPG będącego w darmowej dystrybucji, Runes of Magic oferuje niezwykle dużo atrakcji dla wszystkich fanów tego typu gier.

Przede wszystkim pewnego rodzaju nowością jest to, że każdy z graczy posiada swój własny dom, pełniący funkcję magazynu, miejsca do odpoczynku, nauki przydatnych umiejętności czy zmiany postaci w obrębie tego samego konta i wymiany przedmiotów pomiędzy nimi. Własną siedzibę można rozbudowywać i dokupywać do niej umeblowanie – to jednak można nabyć wyłącznie za realną gotówkę w specjalnym sklepie.

Runes of Magic oferuje graczom obecnie sześć klas postaci: Wojownika, Zwiadowcę, Złodzieja, Maga, Kapłana oraz Rycerza. Od 10 poziomu możemy również wybierać subklasę, co daje bardzo dużo różnych kombinacji i taktycznych możliwości rozwoju naszej postaci. Prowadząc któregoś z tych bohaterów, otrzymujemy ponad 600 rozmaitych questów do wykonania. RoM nastawione jest jednak na grę PvP, którą wspomagają specjalne listy rankingowe najlepszych graczy.

Więcej informacji dotyczących Runes of Magic znajdziecie w naszej Encyklopedii oraz na oficjalniej europejskiej stronie gry.