Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Lucidity (PC)

Lucidity

Urocza gra logiczno-zręcznościowa, w której pomagamy małej Sophie przedostać się przez kolejne poziomy będące w rzeczywistości jej snami i marzeniami.

Zręcznościowe

Okładka Lucidity (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

data premiery gry:

7paź2009

X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lucidity to urocza gra logiczno-zręcznościowa, która łączy pomysł przypominający Lemmingi z Tetrisem. Za stworzenie produkcji odpowiada wewnętrzne studio firmy LucasArts, znanej oczywiście z wielu tytułów powiązanych z Gwiezdnymi wojnami (Star Wars: Force Unleashed) oraz innych dzieł (Fracture).

Gra opowiada o małej Sophie mieszkającej ze swoją starzejącą się babcią. Dziewczynka posiada niezwykle bujną wyobraźnię, w której przeżywa fascynujące przygody, przemierzając wymyślone krainy reprezentujące jej wewnętrzne rozterki. Każdy z kilkunastu etapów jest snem lub marzeniem bohaterki. Zadaniem gracza jest pomóc jej w bezpiecznym przejściu przez poziom. Żeby tego dokonać musimy szybko rozstawiać odpowiednie elementy.

Tytuł wymaga nie lada zręczności, gdyż młoda bohaterka nieustannie maszeruje przed siebie. Gracz ma za zadanie odpowiednio ustawiać różne obiekty, które pojawiają się w losowej kolejności. W każdym momencie możemy podejrzeć jaki przedmiot otrzymamy za chwilę i obrać odpowiednią taktykę. Możliwości jest sporo – wykorzystujemy trampoliny, wyrzutnie, kładki, schody, czy wiatraki (część z nich da się również łączyć).

W grze pojawia się w sumie około 30 poziomów składających się na kampanię fabularną. Uzupełnieniem tego pokaźnego zestawu jest 15 bonusowych układów dostępnych w ramach nagrody za zbieranie różnych specjalnych przedmiotów. Na uwagę zasługuje szczególnie oprawa wizualna produkcji, inspirowana stylistyką wykorzystywaną w książkach dla dzieci. Całość jest więc niezwykle urocza, czytelna i kolorowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Lucidity

Klasyfikacja PEGI Lucidity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Lucidity

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 520 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Promocja na Steam – EVE Online i Battlefield 2 w dobrych cenach
Promocja na Steam – EVE Online i Battlefield 2 w dobrych cenach

wiadomość30 listopada 2009

Znamy szczegóły kolejnego etapu wyprzedaży na Steamie, która trwa od kilku dni. Jeszcze przez niecałe osiem i pół godziny na platformie Valve można kupić kilka ciekawych produkcji za bardzo niskie kwoty. Najciekawszą ofertą wydaje się przede wszystkim gra EVE Online, dostępna za niecałe 5 euro oraz zestaw Battlefield 2: Complete Collection za 10 euro.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09

wiadomość6 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Lucidity od jutra w Xbox Live Arcade, zapowiedź nowej odsłony Rocket Knighta, Epic Mickey oficjalnie potwierdzone, Getaway 3 i Eight Days nie do końca martwe, data europejskiej premiery DJ Hero i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Need for Speed Shift, Left 4 Dead) 29/09/09
Wieści ze świata (L.A. Noire, Need for Speed Shift, Left 4 Dead) 29/09/09

wiadomość29 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zapowiedź ujawnienia szczegółów na temat L.A. Noire, cena Lucidity, plotki o zwolnieniach w Square Enix, problemy z Halo 3: ODST, data premiery dema Need for Speed Shift na Xboksa 360 i PlayStation 3, premiera DLC do Left 4 Dead i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowa gra firmy LucasArts jeszcze w tym miesiącu
Nowa gra firmy LucasArts jeszcze w tym miesiącu

wiadomość11 września 2009

W kolejnym materiale GamesTrailers potwierdzono, że projekt Lucidity, o którym donosiliśmy już jakiś czas temu, rzeczywiście znajduje się w planach firmy LucasArts. O tytule zaczęliśmy mówić kiedy w sieci pojawił się obrazek z rzekomej gry, przedstawiający dziewczynkę i babcię. Pierwsza z nich nazywa się Sophie i jest główną bohaterką produkcji przeznaczonej na peceta i Xboksa 360.

X360
PC