Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2009, 13:25

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Lucidity od jutra w Xbox Live Arcade, zapowiedź nowej odsłony Rocket Knighta, Epic Mickey oficjalnie potwierdzone, Getaway 3 i Eight Days nie do końca martwe, data europejskiej premiery DJ Hero i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Lucidity od jutra w Xbox Live Arcade, zapowiedź nowej odsłony Rocket Knighta, Epic Mickey oficjalnie potwierdzone, Getaway 3 i Eight Days nie do końca martwe, data europejskiej premiery DJ Hero i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Początek

Firma Electronic Arts poinformowała, że uniwersum Dragon Age: Początek zostanie poszerzone nie tylko przez powieści, ale także komiks. Jego autorami będą Orson Scott Card (m.in. Ender's Game, Ultimate Iron Man) oraz ilustrator Humberto Ramos (m.in. Crimson, Runaways Vol. 3). Premiera gry w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 już na początku listopada.

Xbox 360

Już wkrótce baza gier z serii Platinum Hits na Xboksa 360 zostanie poszerzona o kilka nowych pozycji. Left 4 Dead, Grand Theft Auto 4, Street Fighter 4, Saints Row 2 oraz Star Wars: The Force Unleashed będzie można nabyć za odpowiednio niższą cenę (w Stanach Zjednoczonych za około 20 dolarów).

Xbox Live Arcade

Już jutro do oferty serwisu Xbox Live Arcade dołączą dwie produkcje – platformówka Licidity autorstwa LucasArts oraz South Park Let's Go Towerplatform Defense Play!, będące reprezentantem gatunku tower defense. Oba tytuły będzie można nabyć za równowartość 800 punktów MS.

Xbox Live

W tym tygodniu promocją Deal of the Week w ramach Xbox Live objęty został dodatek DLC do przygodowej gry akcji Prince Persia – tzw. Epilogue. Posiadacze złotego abonamentu XBL mogą go nabyć w cenie 560 punktów MS (standardowo kosztuje 800 punktów MS).

Rocket Knight

Firma Konami zapowiedziała nową odsłonę cyklu Rocket Knight – serii znanej z 16-bitowych konsol, szczególnie popularnej w latach ’90. Wcielimy się w niej w dobrego znajomego – ciężko uzbrojonego oposa Sparkstera. Gra będzie platformówką 2.5D. Produkcja zostanie wydana w 2010 roku na komputery osobiste (Steam), a także konsole Xbox 360 (Xbox Live Arcade) i PlayStation 3 (PlayStation Store). Jej producentem jest studio Climax.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09 - ilustracja #1

Epic Mickey

Nie musieliśmy czekać aż miesiąca na ujawnienie produkcji o tytule Epic Mickey. Oficjalne potwierdzenie, że taka gra powstaje, otrzymaliśmy bowiem wraz z prezentacją okładki listopadowego numeru magazynu Game Informer. Potwierdzono w ten sposób, że dzieło Warrena Spectora (autora pierwszego Deus Ex) i ekipy Junction Point Studios zostanie wydane w przyszłym roku wyłącznie na konsolę Nintendo Wii. Więcej informacji na temat Epic Mickey poznamy, gdy GI trafi do kiosków i salonów z prasą.

Charles Cecil

Serwis Develop donosi, że Charles Cecil, weteran rynku gier przygodowych (twórca m.in. serii Broken Sword), rozpoczął pracę nad grą bazującą na filmie Opowieść wigilijna, w reżyserii Roberta Zemeckisa (amerykańska premiera już w przyszłym miesiącu). Póki co nie znamy niestety większej ilości informacji.

GTA IV: The Ballad of Gay Tony

Serwis Stickkills opublikował na swych łamach listę Osiągnięć, jakie będzie dane zdobyć przyszłym posiadaczom The Ballad of Gay Tony – drugiego dodatku do gry akcji GTA IV. Będą one warte w sumie 250 punktów Gamerscore. Przypominamy, że rozszerzenie zostanie wydane 29 października i będzie kosztować 1600 punktów MS.

Resident Evil 5: Alternative Edition

W jakiej formie firma Capcom powinna wydać specjalną edycję gry Resident Evil 5 – tzw. Alternative Edition – na rynku amerykańskim (oraz najprawdopodobniej w Europie)? Takie pytanie zadano Czytelnikom oficjalnego bloga japońskiej firmy. Za pośrednictwem ankiety możemy zadecydować, czy specjalna, „reżyserka” wersja tegorocznego hitu trafi do sprzedaży jako DLC lub jako standardowe, pudełkowe wydawnictwo. Przypominamy, że Alternative Edition zostanie wydana na PlayStation 3 i Xboksa 360. W tym pierwszym przypadku produkcja będzie robić użytek z PlayStation Motion Controllera.

Getaway 3/Eight Days

Przedstawiciele Sony Computer Entertainment Europe poinformowali w wywiadzie dla serwisu Gamekult, że gry o tytułach Getaway 3 oraz Eight Days nie są tak naprawdę zupełnie martwe. Ich produkcja nie została bowiem całkowicie zarzucona, a jedynie odłożono je na bok w celu dopracowania innych marek SCEESingStara i EyePet. Podobno producenci wykonali już większość podstawowych prac, w związku z czym wznowienie dewelopingu nie powinno nastręczać problemów.

EyePet

Firma Sony Computer Entertainment potwierdziła nieoficjalne doniesienia, z których miało wynikać, że gra EyePet w wersji amerykańskiej została opóźniona, w związku z czym jej premiera odbędzie się dopiero w pierwszej połowie 2010 roku. Póki co nie wiemy, jak prezentuje się sytuacja w Europie. Przypominamy, że EyePet to gra bazująca na technologii PlayStation Eye. Głównym celem zabawy będzie opieka nad wirtualnym zwierzakiem.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09 - ilustracja #2

DJ Hero

Europejska premiera gry muzyczno-rytmicznej DJ Hero odbędzie się 30 października, poinformowała firma Activision. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i PlayStation 2 w cenie około 120 euro.

CELEBRATION S.W.A.T. III

10 października, w empik Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona niezwykłych spotkań z Gwiezdnymi Wojnami. Z okazji premiery gry The Clone Wars: Republic Heroes oraz hucznie obchodzonego 30-lecia wejścia na ekrany polskich kin filmu Star Wars, stowarzyszenie Star Wars Artistic Team zaprasza wszystkich miłośników marki na wspólną wyprawę do świata z odległej galaktyki. O szczegółach na temat imprezy możecie poczytać w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Chaotic: Shadow Warriors

Chaotic: Shadow Warriors

JU-ON: The Grudge

Reflection

Muramasa: The Demon Blade

F1 2009

Super Street Fighter IV X360

Super Street Fighter IV PS3

The Sims 3: Wymarzone Podróże

Dead Nation

Ninja Captains

For The Glory

Robocalypse: Beaver Defense

Scene It? Bright Lights! Big Screen!

Operation Flashpoint: Dragon Rising

The Saboteur

Walk It Out

Buccaneer: The Pursuit of Infamy

Symulator Farmy 2009

Wine Tycoon

Animal Crossing: City Folk

Nerf 2: N-Strike Elite

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Uncharted 2 - porównanie wersji językowych Gramy!

Operation Flashpoint: Dragon Rising – Z dziennika dewelopera

gry