Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Animal Crossing: City Folk (Wii)

Animal Crossing: City Folk Wii

Animal Crossing: Let's Go to the City

Animal Crossing: City Folk to następna odsłona serii, zapoczątkowanej jeszcze w czasach świetności konsoli Nintendo 64. Nowa gra wykorzystuje mikrofon WiiSpeak.

Przygodowe | elementy strategiczne | symulator życia | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Animal Crossing: City Folk (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

16listopada2008

5grudnia2008

pudełko PL

Animal Crossing: City Folk to następna odsłona serii, zapoczątkowanej jeszcze w czasach świetności konsoli Nintendo 64. Gra powstała w celu wzmocnienia internetowej społeczności użytkowników Wii, a jedną z unikalnych właściwości produktu jest obsługa mikrofonu WiiSpeak.

City Folk wrzuca graczy do fikcyjnego miasta, w którym jako karykaturalne postacie mogą pracować, chodzić na zakupy, spotykać się ze znajomymi, wypoczywać nad wodą albo wspólnie obchodzić święta. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, w trybie 24-godzinnym, co oznacza, że zmiany pór dnia następują po upływie tego samego okresu, co w prawdziwym świecie. Daje to odbiorcom możliwość spokojnego realizowania swoich pasji i korzystania z szeregu aktywności, jak chodzenie do teatru, zapraszanie znajomych do własnego domu, pisanie listów, projektowanie strojów czy wymienianie się przedmiotami. Kolekcjonowanie różnorakich ozdób, muszelek, dzieł sztuki czy mebli pozwala zmienić zarówno prowadzoną przez nas postać, jak i jej otoczenie.

Animal Crossing oferuje ponadto łatwe przemieszczanie się na duże odległości przy pomocy autobusu oraz odbywanie konwersacji z innymi graczami. Istotnym elementem projektu są także uroczystości w rodzaju Halloween czy Wielkanocy. W dni świąteczne wirtualna przestrzeń zyskuje nową scenografię, a mieszkańcy miasta mogą uczestniczyć w zabawach na miarę szukania prezentów albo robienia psikusów sąsiadom. Produkcja Nintendo daje ponadto sposobność do przenoszenia postaci z gry pomiędzy konsolami Wii i NDS, a także do udziału w zabawie przy jednej maszynie maksymalnie czterem osobom. Całej rozgrywce towarzyszy kolorowa, cukierkowa oprawa graficzna, zbliżona do stylistyki, w której prezentowane są awatary Mii. Prócz tego produkcja stale się rozwija, ponieważ autorzy tytułu regularnie publikują w sieci dodatkową zawartość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 175 PLN

Gry podobne do Animal Crossing: City Folk

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing: City Folk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Animal Crossing: City Folk

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
  • WiiSpeak
Nintendo wciąż górą – wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny

wiadomość7 maja 2009

Firma Nintendo ogłosiła wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny oraz prognozy na przyszłość. Jak można było się spodziewać korporacja odnotowała wzrost w kwestii sprzedaży oraz zysków. Przez okres 12 miesięcy zakończony 31 marca tego roku sprzedaż produktów urosła o 9 procent względem wcześniejszego roku finansowego. Twórcy Wii i DS-a odnotowali również przychody większe o 14 procent.

Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards
Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards

wiadomość15 lutego 2009

Nintendo Power, jedno z najdłużej istniejących (od 1988 roku) amerykańskich czasopism poświęconych tematyce gier wideo, a w tym przypadku (jak sama nazwa wskazuje) konkretnie marce Nintendo, ogłosiło wyniki swojego corocznego plebiscytu Nintendo Power Awards.

Rewelacje z imprezy GameStop Expo
Rewelacje z imprezy GameStop Expo

wiadomość10 września 2008

Cykliczna impreza GameStop Expo, organizowana przez GameStop, jedną z największych sieci handlowych zajmujących się rynkiem elektronicznej rozrywki, nie jest być może nagłośnionym medialnie przedsięwzięciem. Nie przeszkadza to jednak w generowaniu ciekawych informacji na tak interesujący nas temat gier. Nie inaczej było w tym roku, o czym próbują nas przekonać stali bywalcy tychże targów, redakcja amerykańskiego serwisu 1UP.

E3 2008: Animal Crossing trafi na Wii
E3 2008: Animal Crossing trafi na Wii

wiadomość16 lipca 2008

Simy to taki gatunek gier, który bez względu na platformę zawsze świetnie się sprzedaje. Nie inaczej jest w przypadku serii Animal Crossing, dobrze znanej posiadaczom GameCube'a, Nintendo 64 i NDS-a. Wczoraj natomiast dowiedzieliśmy się, że do tego grona dołączy również Wii.

E3 2008: Nintendo przedstawia mikrofon dla Wii
E3 2008: Nintendo przedstawia mikrofon dla Wii

wiadomość16 lipca 2008

Jak się okazuje wydanie gry Animal Crossing: City Folk na konsolę Wii wiąże się także z dodatkowym urządzeniem, które będą mogli zakupić jej posiadacze. Mowa w tym momencie o WiiSpeak, przewodowym mikrofonie USB umożliwiającym oczywiście głosową komunikację pomiędzy graczami.