Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Animal Crossing: City Folk (Wii)
OkładkaAnimal Crossing: City Folk (Wii)

Animal Crossing: City Folk Wii

Animal Crossing: Let's Go to the City

Animal Crossing: City Folk to następna odsłona serii, zapoczątkowanej jeszcze w czasach świetności konsoli Nintendo 64. Nowa gra wykorzystuje mikrofon WiiSpeak.

Przygodowe | elementy strategiczne | symulator życia | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Animal Crossing: City Folk Premiera Wii

16listopada2008

pudełko PL

5grudnia2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Animal Crossing: City Folk

The Sims 3

Littlest Pet Shop

MySims

Animal Crossing: City Folk to następna odsłona serii, zapoczątkowanej jeszcze w czasach świetności konsoli Nintendo 64. Gra powstała w celu wzmocnienia internetowej społeczności użytkowników Wii, a jedną z unikalnych właściwości produktu jest obsługa mikrofonu WiiSpeak.

City Folk wrzuca graczy do fikcyjnego miasta, w którym jako karykaturalne postacie mogą pracować, chodzić na zakupy, spotykać się ze znajomymi, wypoczywać nad wodą albo wspólnie obchodzić święta. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, w trybie 24-godzinnym, co oznacza, że zmiany pór dnia następują po upływie tego samego okresu, co w prawdziwym świecie. Daje to odbiorcom możliwość spokojnego realizowania swoich pasji i korzystania z szeregu aktywności, jak chodzenie do teatru, zapraszanie znajomych do własnego domu, pisanie listów, projektowanie strojów czy wymienianie się przedmiotami. Kolekcjonowanie różnorakich ozdób, muszelek, dzieł sztuki czy mebli pozwala zmienić zarówno prowadzoną przez nas postać, jak i jej otoczenie.

Animal Crossing oferuje ponadto łatwe przemieszczanie się na duże odległości przy pomocy autobusu oraz odbywanie konwersacji z innymi graczami. Istotnym elementem projektu są także uroczystości w rodzaju Halloween czy Wielkanocy. W dni świąteczne wirtualna przestrzeń zyskuje nową scenografię, a mieszkańcy miasta mogą uczestniczyć w zabawach na miarę szukania prezentów albo robienia psikusów sąsiadom. Produkcja Nintendo daje ponadto sposobność do przenoszenia postaci z gry pomiędzy konsolami Wii i NDS, a także do udziału w zabawie przy jednej maszynie maksymalnie czterem osobom. Całej rozgrywce towarzyszy kolorowa, cukierkowa oprawa graficzna, zbliżona do stylistyki, w której prezentowane są awatary Mii. Prócz tego produkcja stale się rozwija, ponieważ autorzy tytułu regularnie publikują w sieci dodatkową zawartość.

Tryb gry: single player  

Animal Crossing: City Folk cena w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing: City Folk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Animal Crossing: City Folk Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
  • WiiSpeak