Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 09:59

autor: Dorota Drużko

E3 2008: Nintendo przedstawia mikrofon dla Wii

Jak się okazuje wydanie gry Animal Crossing: City Folk na konsolę Wii wiąże się także z dodatkowym urządzeniem, które będą mogli zakupić jej posiadacze. Mowa w tym momencie o WiiSpeak, przewodowym mikrofonie USB umożliwiającym oczywiście głosową komunikację pomiędzy graczami.

Jak się okazuje wydanie gry Animal Crossing: City Folk na konsolę Wii wiąże się także z dodatkowym urządzeniem, które będą mogli zakupić jej posiadacze. Mowa w tym momencie o WiiSpeak, przewodowym mikrofonie USB umożliwiającym oczywiście głosową komunikację pomiędzy graczami. Co jednak jest w nim takiego wyjątkowego, że powinniśmy zdecydować się na jego zakup zamiast powiedzmy headsetu innej firmy?

E3 2008: Nintendo przedstawia mikrofon dla Wii - ilustracja #1

Otóż według słów Shigeru Miyamoto, ich najnowszy wynalazek jest znacznie praktyczniejszy, ponieważ świetnie wychwytuje różne dźwięki dochodzące z danego pomieszczenia. Z kolei to powinno ułatwić rozmowy w przypadku, gdy kilku uczestników zabawy znajduje się w jednym pokoju i łączy się przez Internet z grupką innych graczy, także przebywających blisko siebie.

Wiemy już, że WiiSpeak nie będzie sprzedawany w komplecie z Animal Crossing, tak więc osoby nim zainteresowane muszą przygotować się na dodatkowy wydatek rzędu 29.99 USD (czyli około 60 PLN), gdyż taką właśnie cenę sugeruje Nintendo. Mikrofon powinien trafić do sklepów najpóźniej wraz z premierą wspomnianej gry, ta natomiast wyznaczona została na 16 listopada.