Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PS3
Okładka The Getaway (PS2)
OkładkaThe Getaway (PS2)

The Getaway

The Getaway 3

Pierwsza część słynnej serii gier akcji, wzorowanych na kultowym "Grand Theft Auto 3". Wcielamy się w jedną z dwóch możliwych postaci i wykonujemy ryzykowne zadania na ulicach Londynu. Grę wyróżnia spora swoboda działania.

Akcji | TPP | gangsterskie | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Getaway to jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji wydanych na PlayStation 2. Tytuł ten pod wieloma względami miał stanowić odpowiedź na kultową, trzecią część słynnej serii „Grand Theft Auto”. Podobnie jak w przypadku tamtej produkcji, omawiana zręcznościówka ma do zaoferowania sporej wielkości miasto, które można dowolnie zwiedzać. W The Getaway nie mamy jednak do czynienia z jakąś fikcyjną metropolią. Akcja gry umiejscowiona została bowiem w Londynie. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż The Getaway w 2004 roku doczekał się oficjalnej kontynuacji (Black Monday). Za produkcję i wydanie gry odpowiedzialne jest natomiast Sony. Opisywana pozycja powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zaprezentowany przez producentów wątek fabularny opowiada historię trzech ludzi, przy czym dwie postaci są w pełni grywalne. A są to: niesłusznie oskarżony o zamordowanie swej żony i próbujący oczyścić się ze stawianych mu zarzutów Mark Hammond oraz funkcjonariusz policji Frank Carter. Każdy z bohaterów posiada odrębny wątek, składający się jednak na jedną wspólną kampanię. Najczęściej jest więc tak, iż gracz poszczególnymi postaciami steruje na zmianę, podchodząc jednocześnie do różnych typów zadań. Trzecia ważna postać gry to jeden z lokalnych mafiozów – zarządzający wschodnią dzielnicę Charlie Jolson. Wątek fabularny w trakcie właściwej rozgrywki odgrywa dość istotną rolę. Co ciekawe, zabawa wzbogacona jest licznymi, a na dodatek profesjonalnie wyreżyserowanymi scenkami przerywnikowymi.

Właściwa rozgrywka pod wieloma względami przypomina wspomnianą już serię Grand Theft Auto. Gracz może dowolnie przemieszczać się po wirtualnym Londynie, wykorzystując do tego celu otrzymane lub skradzione wozy. Do naszej dyspozycji oddano kilkadziesiąt różnorodnych środków transportu. Co ciekawe, niektóre auta z wyglądu przypominają prawdziwe modele, doskonale znane miłośnikom motoryzacji. Model jazdy nie jest zbyt realistyczny, przy czym gracz musi być dość ostrożny, gdyż kolejne kraksy mogą doprowadzić do całkowitego zniszczenia aktualnie okupowanego pojazdu. W grze nie zabrakło również poziomów, w których główni bohaterowie poruszają się o własnych siłach. W tym przypadku bierzemy najczęściej udział w widowiskowych strzelaninach.

The Getaway oferuje także szereg dodatkowych misji, zupełnie nie powiązanych z głównym wątkiem fabularnym. Gracz może się na przykład wcielić w postać taksówkarza i zająć się rozwożeniem kolejnych klientów. Oprawa wizualna gry prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Tyczy się to w szczególności ubogiego w detale otoczenia. Na uwagę zasługują jedynie najsłynniejsze zabytki Londynu, którym w trakcie jazdy można się bliżej przyjrzeć.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 365 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Getaway

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

The Getaway 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
PS3