Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wine Tycoon (PC)
OkładkaWine Tycoon (PC)

Wine Tycoon PC

Wine Tycoon jest strategią ekonomiczną stworzoną przez deweloperów z brytyjskiego studia Virtual Playground. Gracz wciela się w zarządcę francuskiej winnicy, a jego zadaniem jest produkcja doskonałej jakości wina i zdobycie reputacji winnego barona.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wine Tycoon Premiera PC

14października2009

producent: Virtual Playground wydawca: Got Game Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wine Tycoon

Pizza Syndicate

Beer Tycoon

Toilet Tycoon

Wine Tycoon to gra stworzona dla osób, które od zawsze marzyły o założeniu winiarni i produkcji własnego wina, ale nigdy nie dysponowały odpowiednimi funduszami. Produkt brytyjskiego studia Virtual Playground należy do popularnego gatunku strategii ekonomicznych.

W Wine Tyccon do dyspozycji graczy oddanych zostało dziesięć najpopularniejszych regionów winnych Francji. To właśnie one służą za bazę dla winiarni i wpływają bezpośrednio na rodzaj produkowanego napoju. Po wyborze regionu zadaniem gracza jest zaprojektowanie winiarni oraz wyposażenie jej we wszystkie istotne elementy. Nie powinien on jednak zapominać o zatrudnieniu pracowników, także tych sezonowych, którzy zajmują się m.in. zbiorem owoców. Wirtualny świat gry uwzględnia ponadto jeszcze jeden niezwykle istotny czynnik – mianowicie, zmianę pór roku. Winogrona w każdej z nich wymagają nieco innego traktowania.

W dziele Virtual Playground można wyprodukować pięćdziesiąt rodzajów francuskich win. Wśród nich znalazły się tak znane gatunki, jak Bordeaux, Burgundy, Pinot Gris oraz Champagne. W dużej mierze jest to zasługa uwzględnienia w grze około czterdziestu typów winogron. Bez znajomości tematu osiągnięcie sukcesu – zostanie baronem winnym – jest zatem niezwykle trudne.

Na szczęście opanowanie podstaw nie jest zbyt wymagające. Szczególnie, że w ramach Wine Tycoon zawarty został rozbudowany samouczek. Dzięki niemu można się dowiedzieć, że każdy region winny ujęty w grze posiada własną charakterystykę – wymaga więc odmiennego podejścia do kwestii uprawy winogron. Efekty naszej pracy można przeanalizować w ramach dwóch trybów rozgrywki - Kariery oraz niezobowiązującego Free Play.

Bardzo ciekawym – z punktu widzenia miłośnika win – i pomocnym elementem Wine Tycoon jest wewnętrzna Encyklopedia. Zawarte w niej informacje można wykorzystywać na bieżąco podczas zarządzania wirtualną winiarnią. Zawarto w niej definicje wszystkich najważniejszych nazw, opisy poszczególnych gatunków win, regionów winnych, a także procesu produkcji wina.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wine Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wine Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.4 GHz
  • karta grafiki 64 MB
  • 256 MB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista