Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Coffee Tycoon (PC)
OkładkaCoffee Tycoon (PC)

Coffee Tycoon PC

Coffee Tycoon to gra strategiczno-ekonomiczna, za której przygotowanie odpowiada zespół developerski Anarchy Enterprises (twórcy m.in. National Lampoon's University Tycoon, Moon Tycoon i Deep Sea Tycoon).

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Coffee Tycoon Premiera PC

30marca2005

producent: Anarchy Enterprises Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Coffee Tycoon

Pizza Connection 2

Pizza Syndicate

Airline Tycoon

Coffee Tycoon to gra strategiczno-ekonomiczna, za której przygotowanie odpowiada zespół developerski Anarchy Enterprises (twórcy m.in. National Lampoon's University Tycoon, Moon Tycoon i Deep Sea Tycoon). Opisywany program pozwala na zbudowanie od podstaw prawdziwego imperium kawy, posiadającego rozbudowaną sieć lokali w największych metropoliach Stanów Zjednoczonych, zespół solidnych, sumiennych pracowników oraz mnóstwo zadowolonych klientów.

Gracze rozpoczynają wirtualne zmagania od posiadania jednego, małego lokalu, od którego sukcesu zależy przyszłe być albo nie być firmy. Na początku rozgrywki należy wybrać logo założonego przedsiębiorstwa (pięć rodzajów), lokalizację rynkowej działalności (Nowy Jork, Miami, Chicago, Los Angeles lub Seattle), a także styl, w jakim wybrane kawiarnie (w tym te pierwsza) zostaną zaprojektowane (od szybkiego punktu sprzedaży kawy na lotnisku, przez jaki dziennie przewijają się do tłumy ludzi do ekskluzywnego lokalu z bogatym wyposażeniem w centrum miasta).

Kluczowym elementem gry jest pozyskiwanie pozytywnych opinii klientów. Twórcy przygotowali prawdziwą galerię osobistości odwiedzających prowadzone kawiarnie: od biznesmenów, poprzez robotników, matek z dziećmi, aż do sportowców. Aby trafić w upodobania tych wszystkich osób należy przygotowywać coraz to nowsze przepisy na kawę oraz eksperymentować z wystrojem wnętrza lokalu (ponad setka przepisów i przedmiotów do wzbogacenia kawiarni). Ponadto, programiści umieścili w grze szereg zdarzeń losowych (obsługiwanie całych grup wycieczek, etc.), czy unikatowych bonusów za wzorowe prowadzenie działalności.

Walka o tytuł kawowego potentata przedstawiona jest w przyjemnej dla oka oprawie graficznej. Autorzy postawili na prosty, przejrzysty oraz bardzo intuicyjny interfejs (kilka zakładek, tabelek i współczynników do obserwowania). W każdej chwili mamy wgląd do ilości posiadanych środków finansowych, liczby zatrudnionych pracowników oraz opinii klientów (charakterystyczne „buźki” nad ich głowami prezentują stosunek do firmy gracza: od uśmiechu i zadowolenia, do rozczarowania otrzymanym produktem).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Coffee Tycoon: 12+