Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Prince of Persia: Epilogue (X360)

Prince of Persia: Epilogue

Pierwsze DLC do Prince of Persia. Stanowi ono rozwinięcie ostatniego etapu produkcji, wprowadzając do rozgrywki kilka nowych elementów.

To jest dodatek do gry Prince of Persia.

Akcji | TPP | fantasy | platformówki 3D

Okładka Prince of Persia: Epilogue (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

5mar2009

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prince of Persia: Epilogue to pierwsze rozszerzenie DLC do przygodowej gry akcji Prince of Persia wydane w ramach serwisów cyfrowej dystrybucji wyłącznie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wyjaśnia ono wydarzenia mające miejsce w oryginale, niejako dopowiadając zakończenie historii.

W Epilogue przedstawione zostały wydarzenia, które mają miejsce tuż po historii opowiedzianej w podstawowej wersji gry. Akcja sporej części dodatku ma miejsce w odmienionym Underground Palace. Dodatek zapewnia około dwóch godzin zabawy.

Ukazanie nowych lokacji wiąże się także z wyposażeniem Eliki, towarzyszki Księcia, w nową umiejętność. „Energize”. Pozwala jej ona na odtworzenie fragmentu krajobrazu, który został wcześniej zniszczony. Dzięki temu główny bohater uzyskuje możliwość dostania się w miejsca wcześniej niedostępne. Tam napotyka też na nowego przeciwnika – Shapeshiftera, wymagającego stosowania dodatkowej taktyki, nieobecnej w podstawce. Głównym tego powodem jest fakt, że potrafi on zmieniać swój kształt, przebierając formy przeciwników znanych z oryginalnej historii.

Wspomniana technika staje się domeną Księcia wraz z opanowaniem techniki Sprinting Clash, polegającej na błyskawicznym oszałamianiu przeciwnika. Zdezorientowany wróg odsłania się wówczas, stając się podatnym na zadawane przez gracza ciosy. Zyskuje na tym współpraca pomiędzy Księciem a Eliką, których starcia z wrogami są teraz jeszcze efektowniejsze.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nagrodą za ukończenie dodatku są koncepcyjne wizerunki Księcia i Eliki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Gry podobne do Prince of Persia: Epilogue

Klasyfikacja PEGI Prince of Persia: Epilogue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Prince of Persia: Epilogue

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster
Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster

wiadomość31 maja 2010

Pomimo, iż od lata dzieli nas jeszcze miesiąc - o czym nawet pogoda zdaje się nie zapominać - sezon na wakacyjne blockbustery trwa. Repertuar kin zdominowały wysokobudżetowe produkcje prosto z Hollywood. Wybuchy, pościgi, dynamiczne pojedynki, piękne kobiety i nagie torsy... amatorzy niezobowiązującej rozrywki, coli i popcornu mogą zacierać ręce i szturmem uderzać do kin.

Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia
Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

wiadomość3 listopada 2009

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku
Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

wiadomość2 listopada 2009

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?
Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

wiadomość8 października 2009

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.

Opóźniono premierę dodatku do Prince of Persia
Opóźniono premierę dodatku do Prince of Persia

wiadomość26 lutego 2009

Epilogue, pierwsze DLC do najnowszego Prince of Persia, miało trafić do oferty serwisów Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Store dokładnie dzisiaj. Tak się jednak nie stanie. Z informacji ujawnionych przez Ubisoft wynika, że do jego premiery dojdzie dopiero za tydzień, 5 marca.

X360
PS3