Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PSP
Okładka EyePet (PS3)

EyePet

Symulacja wirtualnego zwierzątka wykorzystująca kamerę PlayStation Eye, wyprodukowana przez Sony Online Entertainment. W grze opiekujemy się zwierzątkiem, które możemy dowolnie modyfikować.

Towarzyskie | rzeczywistość rozszerzona | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka EyePet (PS3)

data premiery gry:

23paź2009

PS3

28paź2010

PSP

EyePet to jedna z nielicznych produkcji ściśle współpracujących z PlayStation Eye. Motyw przewodni gry stanowią wymyślne stworki, które dzięki kamerze wchodzą w interakcję z prawdziwym światem. Podstawowym zadaniem odbiorcy jest sprawowanie opieki nad zwierzakiem, pilnowanie jego stanu zdrowia oraz oczywiście wspólna zabawa. Rozgrywka przypominająca popularne Tamagotchii została wzbogacona o masę nietuzinkowych rozwiązań w sporym stopniu wykorzystujących moc obliczeniową konsoli Sony. Za tytuł odpowiada Studio London znane m.in. z prac nad Playstation Home, EyeToyem oraz SingStarem.

Podczas obcowania z EyePet niezwykle dużą rolę odgrywa wspomniana wyżej PlayStation Eye. To właśnie dzięki wymyślnemu urządzeniu generowane przez konsolę postacie reagują na zjawiska zachodzące w świecie rzeczywistym. Gracz może umieścić przed obiektywem dowolny przedmiot, którego obecność wymusi szereg zachowań wirtualnego pupila. Za dobry przykład może posłużyć tocząca się przed ekranem piłka. Jeżeli zbliży się ona do jednego ze zwierzaków, ten odskoczy by uniknąć trafienia. Dodatkowo każde ze stworzeń reaguje na bodźce dźwiękowe (choćby klaśnięcie) oraz ruchy gracza.

By uczynić zabawę jeszcze atrakcyjniejszą, EyePet pozwala na dowolną modyfikację podopiecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przebierać ich w wymyślne stroje bądź wyposażyć w wszelakie akcesoria. Na uwagę zasługuje również możliwość skanowania własnych rysunków, które dzięki kamerze bez przeszkód trafią na ekran telewizora.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 374 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI EyePet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe EyePet

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Eye
EyePet doczeka się kompana

wiadomość10 kwietnia 2011

Ulubiony wirtualny zwierzak małoletnich użytkowników konsoli PlayStation 3 będzie miał towarzystwo. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się zapowiedź gry EyePet & Friends, która na sklepowe półki trafi w drugiej połowie tego roku. Deweloperzy z londyńskiego studia firmy Sony Computer Entertainment przekonują, że graczy czeka podwójna dawka zabawy.

Sony pracuje nad kontynuacją oryginalnego EyePet
Sony pracuje nad kontynuacją oryginalnego EyePet

wiadomość5 lutego 2010

Francuski serwis Gamekyo informuje, że George Fornay z europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment podjął w jednym ze swoich ostatnich wywiadów temat kontynuacji EyePet – symulatora opieki nad wirtualnym zwierzątkiem, wykorzystującego do działania kamerę PlayStation Eye.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, GTA IV, Resident Evil 5) 6/10/09

wiadomość6 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Lucidity od jutra w Xbox Live Arcade, zapowiedź nowej odsłony Rocket Knighta, Epic Mickey oficjalnie potwierdzone, Getaway 3 i Eight Days nie do końca martwe, data europejskiej premiery DJ Hero i inne. Zapraszamy do lektury.

PS3
PSP