Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360WiiPS3
Okładka Scene It? Bright Lights! Big Screen! (X360)

Scene It? Bright Lights! Big Screen!

Scene It? Bright Lights! Big Screen! to popularny wirtualny teleturniej. Tym razem jego tematyka obraca się wokół najnowszych i nieco starszych filmów amerykańskich.

Towarzyskie | quiz

Okładka Scene It? Bright Lights! Big Screen! (X360)

data premiery gry:

17lis2009

Wii PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scene It? Bright Lights! Big Screen! to gra zrealizowana w konwencji teleturnieju familijnego dla całej rodziny. Produkcja przypomina popularną serię Buzz! (wydawaną na konsolach PlayStation). Jak sama nazwa wskazuje, quiz traktuje o filmach, aktorach i sławnych reżyserach. Za grę odpowiada deweloper Artificial Mind & Movement (WET, Power Rangers: Super Legends), współpracujący z firmą Screenlife, która stworzyła tę markę.

Nowy quiz spodoba się szczególnie osobom interesującym się współczesną kinematografią oraz telewizją. Podczas teleturnieju musimy odpowiadać na pytania zarówno o najnowsze filmy, które swą premierę miały w 2009 roku, jak i największe hity Hollywood z ostatnich kilkudziesięciu lat. Zabawa jest przeznaczona dla czterech uczestników, więc doskonale nadaje się na imprezy i rodzinne spotkania. Do gry dołączane są kontrolery przypominające teleturniejowe przyciski.

W porównaniu do poprzednich edycji gra oferuje sporo usprawnień i nowości. Przede wszystkim, znajdziemy w niej tysiące zupełnie nowych pytań. Dopracowano rozgrywkę solową (sprawdzającą głównie refleks gracza), chociaż skupiono się też na trybach zabawy w kilka osób. Urozmaiceniem są na pewno różne łamigłówki i mini-gierki, z którymi nie będą mieli problemu także nowi gracze (dzięki uproszczonemu interfejsowi). Na uwagę zasługuje jeszcze zabawniejszy prowadzący oraz możliwość wyboru 12 różnych awatarów, czyli wirtualnych uczestników teleturnieju.

Stylistycznie produkt prezentuje się naprawdę przyjemnie. Całość została utrzymana w bardzo komiksowej i oczywiście teleturniejowej konwencji. Poszczególne plansze z pytaniami są często wzbogacone różnymi materiałami z filmów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Scene It? Bright Lights! Big Screen!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
Wii
PS3
X360