Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Piyotama (PS3)

Piyotama PS3

Gra logiczno-zręcznościowa, której ogólne założenia przypominają kultowego Tetrisa. Asystujemy w wykluwaniu się widocznych na ekranie jajek, łącząc obiekty tego samego koloru.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Piyotama (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

9sierpnia2007

Piyotama jest połączeniem zręcznościówki oraz gry logicznej. Ogólne założenia tej produkcji nawiązują do zasad klasycznego Tetrisa. Naszym zadaniem w dalszym ciągu jest bowiem oczyszczanie widocznej na ekranie planszy do gry. Zmieniła się jedynie prezentowana tematyka.

Omawiana produkcja powstała wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PS3, a konkretnie klientach sieciowej usługi PlayStation Network.

Bohaterami gry są zabawne istoty o nazwie Piyos, z wyglądu przypominające zwykłe kury. Naszym zadaniem jest udzielanie pomocy matce tych zwierzątek, czyli Piyomamie. Złożyła ona bowiem wyjątkowo dużą liczbę jaj. To właśnie ich wykluwaniem zajmujemy się w trakcie gry. Jak już zostało powiedziane, jej zasady nawiązują do Tetrisa. Wykluwanie jaj staje się możliwe dopiero wtedy, gdy uda nam się dopasować do siebie co najmniej cztery tego typu obiekty takiego samego koloru. Powoduje to, że jaja eksplodują i jednocześnie wykluwają się z nich zabawne stworki. Równolegle musimy zapobiec zapełnieniu jajami całej planszy, symbolizującej gniazdo Piyomamy. Oznaczałoby to bowiem koniec zabawy. Dodatkowo celem każdego etapu jest doprowadzenie do wyklucia bardzo rzadkiego rodzaju jaja.

W trybie dla pojedynczego gracza wybieramy pomiędzy kilkoma trybami zabawy. W zależności od dokonanego wyboru możemy więc ścigać się z czasem lub spokojnie wykonywać kolejne posunięcia. Piyotama ma także do zaoferowania pełnoprawny multiplayer dla dwóch graczy. W tym przypadku próbujemy doprowadzić do szybszego oczyszczenia gniazda.

Na uwagę zasługuje wykorzystywanie unikatowych możliwości Sixaxisa. Potrząsając padem sprawiamy, że jaja losowo zmieniają swoje sloty. Gra przystosowana została do wyświetlania zabawy w rozdzielczości 1080p. Całości dopełnia spokojna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Logiczna Piyotama w ofercie amerykańskiego PlayStation Store
Logiczna Piyotama w ofercie amerykańskiego PlayStation Store

wiadomość10 sierpnia 2007

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment przeprowadził wczoraj kolejną aktualizację oferty PlayStation Store, poszerzając ją o grę logiczną o tytule Piyotama. Jej cena ustalona została na poziomie 2.99 dolarów.